Żarówki ColorVision Philipsa – kolorowe i legalne

4 grudnia 2013, 23:06

ColorVision Philipsa to pierwsza seria kolorowych żarówek, spełniających wszystkie wymagania dotyczące oświetlenia samochodowego i posiadających homologację ECE R37, dopuszczającą do użytku drogowego w Europie. Pozwala na wprowadzenie zmian w wyglądzie auta, które były dotychczas niemożliwe.

Moda na ColorVision

Nowe żarówki samochodowe ColorVision są dostępne w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i fioletowym. Zapewniają o 60 procent więcej światła białej barwy i zwiększają widoczność na drodze aż o 25 metrów. Oferta Philipsa daje możliwość spersonalizowania auta poprzez wybór jednego z czterech kolorów świecenia.

Efekt kolorowego światła – jak to działa?

Dzięki specjalnej powłoce optycznej żarówka daje efekt kolorowego światła w reflektorze. Efekt koloru został uzyskany poprzez odbicie światła w reflektorze samochodu. Po włączeniu, światła świecą na niebiesko, zielono, żółto lub purpurowo, w zależności od wybranej żarówki. Jednak strumień światła oświetlający drogę przed samochodem nadal pozostaje biały. ColorVision zostały tak zaprojektowane, aby zoptymalizować parametry świetlne.

Szkło kwarcowe zastosowane do budowy ColorVision zapewnia odporność na wilgoć i ekstremalne wahania temperatur. Żarówki dodatkowo zostały pokryte specjalną powłoką anty-UV, która blokuje promienie ultrafioletowe, chroniąc w ten sposób klosze lamp przed zmatowieniem i zżółknięciem.

Homologacja – legalne kolorowe żarówki

Każda żarówka z serii ColorVision spełnia wszystkie europejskie wymogi prawne i jest dopuszczona do użytku drogowego. Jednak sam pomysł kolorowych świateł samochodowych jest na tyle rewolucyjny, że w każdym opakowaniu żarówek ColorVision znajduje się certyfikat potwierdzający dopuszczenie ich do użytku, który można pokazać w przypadku kontroli drogowej.

Ze względu na swoją charakterystykę, ColorVision osiągają najlepszy efekt kolorystyczny w reflektorach tradycyjnych (refleksyjnych). Nie są natomiast polecane do stosowania w reflektorach soczewkowych (projekcyjnych).

– „Wprowadzając na rynek serię żarówek ColorVision, Philips kontynuuje rolę lidera innowacji w dziedzinie oświetlenia samochodowego. Daje ona pasjonatom motoryzacji możliwość podkreślenia indywidualnego charakteru auta przez zmianę koloru lamp." – powiedział Tarek Hamed, Trade Marketing Manager CE, Philips Lighting Poland S.A.

ColorVision są dostępne na polskim rynku w najbardziej popularnych typach: H4 i H7. Cena detaliczna zestawu dwóch żarówek to w przypadku H4 ok. 159 zł i ok. 199 zł w przypadku H7.

Artykuł sponsorowany przygotowany przez firmę Philips

Dowiedz się więcej

Żarówki dające więcej światła od Philipsa
Żarówki dające więcej światła od Philipsa

Aby pogodzić dwa sprzeczne ze sobą cele, czyli jak najlepsze oświetlenie drogi przy równoczesnym braku oślepiania innych uczestników ruchu, producenci oświetlenia wciąż prowadzą intensywne prace rozwojowe. Propozycją Philipsa jest bogata oferta rynkowa żarówek dających więcej światła. Maksymalna ilość światła Badania rozwojowe dotyczą takich parametrów jak odpowiednie ukształtowanie strumienia świetlnego, jego moc czy temperatura barwowa. Widocznym […]

Philips podejmuje walkę z piratami
Philips podejmuje walkę z piratami

Philips jest pierwszym producentem oświetlenia samochodowego, który podjął walkę z problemem pirackich lamp ksenonowych. Nowoczesne proaktywne zabezpieczenie ma chronić klientów przed zakupem podróbek niskiej jakości. Philips przeciwko fali pirackiego oświetlenia ksenonowego Podróbki lamp ksenonowych firmy Philips są coraz powszechniej dostępne w kanałach dystrybucji online i offline. Są to imitacje o niskiej jakości. Kupowanie, sprzedawanie i […]

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o żarówkach halogenowych
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o żarówkach halogenowych

Pierwsze oświetlenie samochodowe powstało ponad 100 lat temu. Od tamtej pory było systematycznie usprawniane. Prawdziwą rewolucję przyniosło wynalezienie technologii halogenowej. Dzięki niej możliwe było uzyskanie dobrej jakości światła i wydłużenie żywotności żarówki, co w znaczący sposób poprawiło komfort prowadzenia auta. Halogen – rewolucyjny gaz Pierwsze samochody oświetlały drogę za pomocą prostych lamp naftowych. Nie zdawały […]

Nowy asortyment lamp ksenonowych HELLA +30
Nowy asortyment lamp ksenonowych HELLA +30

HELLA rozszerzyła swoją ofertę o lampy z serii XENON +30 z temperaturą barwy światła dochodzącą do 5000 K. Lampy są zbliżone do bardzo jasnych świateł dziennych LED w nowoczesnych pojazdach i oferują maksymalne oświetlenie zapewniające widoczność prawie jak w świetle dziennym. Białe światło nowej generacji lamp ksenonowych o temperaturze barwy światła do 4300 Kelwinów, podwójnej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 5 grudnia 2013, 16:39 0 0

Zainwestowałbym taką żarówkę H11 do halogenów :)

Odpowiedz

Anonim, 5 grudnia 2013, 19:04 0 0

Philips to jednak ma ceny, 2 sówki za żarówki, a dzisiaj była klientka bo się palnik spalił w ksenonie, też philips oryginał 560zł hehe. A może jeszcze zrobiliby grające żarówki za tauzena :)

Odpowiedz

Anonim, 12 października 2014, 19:23 0 0

kupiłem żarówki h7 niebieskie .nie wiem co będzie podczas kontroli?
kolega zmieniał żarókwi podczas kontroli z niebieskich na zwykłe. policja jeszcze nie jest odpowiednio poinformowana tych nowinkach. więc zabieram standardowe żarówki ze sobą. policja ma w nosie certyfikaty.

Odpowiedz

Marcin, 18 grudnia 2014, 19:54 0 -1

Żarówki są porażką, używałem wcześniej philips bluevision ultra i założyłem colorvision blue i jestem bardzo rozczarowany.

Odpowiedz