Philips podejmuje walkę z piratami

10 stycznia 2014, 14:36

Philips jest pierwszym producentem oświetlenia samochodowego, który podjął walkę z problemem pirackich lamp ksenonowych. Nowoczesne proaktywne zabezpieczenie ma chronić klientów przed zakupem podróbek niskiej jakości.

Philips przeciwko fali pirackiego oświetlenia ksenonowego

Podróbki lamp ksenonowych firmy Philips są coraz powszechniej dostępne w kanałach dystrybucji online i offline. Są to imitacje o niskiej jakości. Kupowanie, sprzedawanie i posiadanie podrobionych produktów jest niezgodne z prawem. By chronić swoich klientów, producent stworzył proaktywne rozwiązanie korzystające z nowoczesnej technologii. Obecnie do każdego zamówionego opakowania lamp ksenonowych dodawany jest certyfikat autentyczności Philips (COA).

Każde opakowanie z certyfikatem autentyczności ma niepowtarzalny kod zabezpieczający. W mocnym świetle kod zabezpieczający opalizuje kolorami tęczy. Dodatkowo umieszczono tzw. „ruchomy kod” – jest to ostatnia cyfra kodu zabezpieczającego, której położenie zmienia się w zależności od kąta padania światła. W bezpośrednim świetle należy spojrzeć na kod zabezpieczający pod różnymi kątami – cyfra powinna poruszać się w górę i w dół. Specjaliści mogą również użyć szkła powiększającego, by sprawdzić mikrokod znajdujący się obok logo Philips. Mikrokod musi odpowiadać kodowi zabezpieczającemu.

Za pomocą kodu zabezpieczającego oraz innych specjalnych elementów zabezpieczających można potwierdzić autentyczność produktu firmy Philips na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. W tym celu można zeskanować kod QR lub przejść na stronę www.philips.com/original.

Dowiedz się więcej

Żarówki ColorVision Philipsa – kolorowe i legalne
Żarówki ColorVision Philipsa – kolorowe i legalne

ColorVision Philipsa to pierwsza seria kolorowych żarówek, spełniających wszystkie wymagania dotyczące oświetlenia samochodowego i posiadających homologację ECE R37, dopuszczającą do użytku drogowego w Europie. Pozwala na wprowadzenie zmian w wyglądzie auta, które były dotychczas niemożliwe. Moda na ColorVision Nowe żarówki samochodowe ColorVision są dostępne w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i fioletowym. Zapewniają o 60 […]

Nowy asortyment lamp ksenonowych HELLA +30
Nowy asortyment lamp ksenonowych HELLA +30

HELLA rozszerzyła swoją ofertę o lampy z serii XENON +30 z temperaturą barwy światła dochodzącą do 5000 K. Lampy są zbliżone do bardzo jasnych świateł dziennych LED w nowoczesnych pojazdach i oferują maksymalne oświetlenie zapewniające widoczność prawie jak w świetle dziennym. Białe światło nowej generacji lamp ksenonowych o temperaturze barwy światła do 4300 Kelwinów, podwójnej […]

Pierwszy system LED Matrix w oświetleniu samochodowym
Pierwszy system LED Matrix w oświetleniu samochodowym

Najnowsze Audi A8 to pierwszy pojazd, w którym wykorzystano Matrix LED – system oświetlenia przedniego umożliwiający ciągłe używanie świateł drogowych całkowicie w technologii LED. To pierwsze i jedyne tego typu rozwiązanie na świecie. System ciągłego korzystania ze świateł drogowych to rozwiązanie podnoszące bezpieczeństwo ruchu na drogach – kierowca widzi przeszkody, które przy włączonych tylko światłach […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 12 stycznia 2014, 21:14 0 0

I tak wiele firm sprzedaje bez opakowania a ludzi kupują tani szmelc

Odpowiedz