Hengst Filter buduje fabrykę w Polsce

, 26 lutego 2019, 12:46

Symboliczne wbicie łopaty na budowie nowego zakładu produkcyjnego w Rawiczu oznacza wejście w kolejny etap rozwoju przedsiębiorstwa Hengst w Polsce. W ten sposób przedstawiciele firmy uruchomili budowę fabryki o powierzchni ok. 12 000 m².

W obliczu nieustannego rozwoju firmy zdolności produkcyjne otwartego w 2015 roku i oddalonego o ok. 30 kilometrów od Rawicza zakładu produkcyjnego w Gostyniu okazały się niewystarczające, dlatego niezbędne było zbudowanie kolejnej fabryki Hengst Filter.

W lipcu planowane jest przeniesienie pierwszych linii produkcyjnych, a do września 2019 zamierzone jest całkowite zakończenie przeprowadzki zakładu produkcyjnego z Gostynia do Rawicza. Dzięki nowej inwestycji możliwości produkcyjne w zakresie wkładów filtracyjnych zostaną niemalże podwojone. Do końca roku w zakładzie w Rawiczu znajdzie pracę około 130 osób.

– Poprzez tworzenie globalnej siatki ściśle powiązanych miejsc produkcyjnych wychodzimy naprzeciw naszym Klientom w przenośnym i dosłownym znaczeniu tego słowa. Nowy zakład wytwórczy w Polsce stanowi dalszą, istotną inwestycję w rozwój rozmieszczonej na całym świecie produkcji Hengst Filter – powiedział podczas ceremonii Jens Röttgering, właściciel i Prezes Zarządu Grupy Hengst.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!