13 zakładów DELPHI przejętych przez MAHLE

, 19 lutego 2015, 11:21

MAHLE stanie się właścicielem dywizji „Thermal” koncernu DELPHI Automotive. Na mocy podpisanej umowy, MAHLE przejmie 13 zakładów produkcyjnych, należących dotąd do DELPHI, w tym jedną fabrykę w Polsce. Transakcja opiewa na kwotę 727 mln dolarów.

Wartość transakcji to ok. 727 mln USD. Cena zostanie skorygowana o rozliczenia końcowe, stanowi około 9,5-krotność wskaźnika EBITDA (zysku przed uwzględnieniem kosztów odsetek, podatku dochodowego oraz amortyzacji). DELPHI sprzeda firmie MAHLE także pakiet udziałów w spółce Shanghai Delphi Automotive Air-Conditioning System Co. – kwota z tej sprzedaży nie została wliczona do podanej wyżej ceny transakcji.

Dział DELPHI Thermal osiągnął w 2014 r. przychody na poziomie 1,6 mld dolarów. Zatrudnia łącznie około 6 700 pracowników w 13 zakładach na świecie. DELPHI ogłosiło, że uzyskany przychód ze sprzedaży zostanie wykorzystany przez firmę na szeroko pojęty rozwój – m.in. rynkowe przejęcia lub wykup akcji.

MAHLE pozyska 13 zakładów, w tym polską fabrykę w Ostrowie Wielkopolskim. Oprócz tego stanie się właścicielem także zakładów na Słowacji, Węgrzech, USA, Meksyku, Brazylii, Chinach i Indiach oraz dwóch centrów badawczo-rozwojowych w USA i Luksemburgu.

Zakład w Ostrowie Wielkopolskim był własnością DELPHI od 1996 r. Wytwarzane tam są moduły chłodzenia silnika, moduły klimatyzacji, chłodnice, grzejniki, skraplacze, chłodnice powietrza doładowanego oraz parowniki. Mieści się tam także ośrodek badawczo-rozwojowy. Całkowita liczba miejsc pracy na terenie zakładu wynosi ponad 1,7 tys., wliczając w to pracowników DELPHI i firm współpracujących. Po przejęciu, zakład będzie drugą placówką MAHLE w Polsce. Firma posiada także fabrykę w Krotoszynie, w której wytwarza części silnikowe.

Ostateczna finalizacja zakupu powinna zostać ogłoszona jeszcze w tym roku – po otrzymaniu niezbędnych zgód od urzędów monopolowych.

Dowiedz się więcej

Przejęcie spółki ZF Lenksysteme przez Bosch sfinalizowane
Przejęcie spółki ZF Lenksysteme przez Bosch sfinalizowane

Grupa Bosch sfinalizowała przejęcie 50-procentowego pakietu udziałów w spółce joint venture ZF Lenksysteme, należących dotychczas do ZF Friedrichshafen AG. Zgodę na transakcję wydały odpowiednie urzędy antymonopolowe. Tym samym Bosch stanie się właścicielem dotychczasowej spółki joint venture, w której obydwie firmy miały po 50% udziałów. Spółka zostanie włączona w struktury Grupy Bosch jako odrębna dywizja i […]

Zakup TRW przez ZF potwierdzony
Zakup TRW przez ZF potwierdzony

Akcjonariusze zatwierdzili umowę nabycia akcji TRW Automotive Holdings Corp. przez ZF Friedrichshafen AG. Cena jednej akcji wyniesie 105,6 dolarów. Udziałowcy TRW spotkali się na specjalnie zwołanej konferencji, na której odbyło się głosowanie. 79% właścicieli akcji amerykańskiego koncernu zagłosowało na "tak". Wartość całej operacji wyniesie 13,5 miliarda dolarów. Cena jednej akcji, jaką zapłaci ZF, wyniesie 105,6 […]

Delphi i MAHLE finalizują transakcję
Delphi i MAHLE finalizują transakcję

Firma Delphi Automotive sfinalizowała proces sprzedaży swojego działu „Thermal” firmie MAHLE Behr GmbH & Co. KG. Jednocześnie, Delphi i MAHLE podpisały osobny list intencyjny w sprawie sprzedaży udziału Delphi w spółce Shanghai Delphi Automotive Air-Conditioning System Co., Ltd. Zakończenie transakcji spodziewane jest w roku 2016. – „Sprzedaż naszego biznesu Thermal firmie MAHLE to efekt zaangażowania […]

Delphi Thermal oficjalnie częścią koncernu MAHLE
Delphi Thermal oficjalnie częścią koncernu MAHLE

Urząd antymonopolowy zezwolił na przejęcie przez koncern MAHLE pionu „zarządzania temperaturą” poddostawcy przemysłu motoryzacyjnego Delphi Automotive PLC. Transakcja weszła w życie z dniem 1 lipca 2015 r. Dotyczy m.in. fabryki Delphi, zlokalizowanej w Polsce. Dzięki przejęciu, firma MAHLE umacnia swoją pozycję w przyszłościowym sektorze, ponieważ zapotrzebowanie na kompleksowe i efektywne energetycznie systemy zarządzania temperaturą w silnikach spalinowych jest […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!