Majowa ofensywa produktowa Valeo

, 20 maja 2020, 12:26

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, Valeo systematycznie poszerza swoją ofertę produktów. Tym razem przygotowano ponad 300 nowości. Znajdziemy wśród nich m.in. zestawy sprzęgłowe oraz innowacyjne wycieraczki Aquablade™.

Sprzęgła i zestawy sprzęgieł 

Spośród produktów, które zasiliły ofertę Valeo w maju, szczególną uwagę należy zwrócić na elementy układu przeniesienia napędu. Tym razem wprowadzono nowe zestawy FullPack DMF (koło dwumasowe + sprzęgło) przeznaczone do popularnych pojazdów grupy VAG wyposażonych w silniki benzynowe. Dzięki przejęciu w 2017 roku firmy FTE, Valeo wzmocniło swoją ofertę na rynku wtórnym w  zakresie systemów sterowania sprzęgłem. Tym razem gamę produktową zasilił zestaw sprzęgła KIT3P CSC (sprzęgło + wysprzęglik hydrauliczny) do najpopularniejszych modeli Renault z silnikami diesla.

Wycieraczki standardowe i nowej generacji 

Jednym z najpopularniejszych patentów Valeo ostatnich lat jest technologia Aquablade – płaskie wycieraczki ze zintegrowaną funkcją rozprowadzającą płyn do czyszczenia szyb na całej długości pióra. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, wycieraczki Aquablade oczyszczają 100% obszaru wycierania, niezależnie od prędkości, z jaką porusza się pojazd. W przypadku tradycyjnych dysz spryskiwaczy, przy większych prędkościach oczyszczane jest zaledwie 20-30% tego obszaru. Udowodniono, że kierowcy stosujący wycieraczki Aquablade reagują na sytuacje drogowe o 315 milisekund szybciej. Czy to dużo? Wystarczy nadmienić, że w warunkach miejskich (50 km/h), przekłada się to na drogę hamowania krótszą o 4 metry. To tyle, ile wynosi średnia długość przejścia dla pieszych.

Wycieraczki Aquablade to także o połowę niższe zużycie płynu do spryskiwaczy, a w przypadku wersji podgrzewanej, gwarancja skutecznego radzenia sobie z zamarzniętą szybą nawet w temperaturach do -20 st. C.

 

Innowacyjne wycieraczki Aquablade są już dostępne na rynku wtórnym. Majowa lista nowości zawiera referencje przeznaczone do samochodów Mercedes-Benz klasy SL, E, GLE/GLS i S. Już od kilku miesięcy na rynku dostępne są także wycieraczki SWF Aquablade i Valeo Silencio Aquablade do pojazdów Volvo V60, XC60, a także Ford S-Max i Galaxy.

Długa lista nowości Valeo 

Oprócz wymienionych powyżej produktów, na majowej liście nowości Valeo, znalazły się także nowe referencje alternatorów i rozruszników, termostatów, pomp paliwa, podnośników szyb, filtrów (powietrza, oleju, paliwa, kabinowych), klocków hamulcowych czy elementów układu klimatyzacji.

Z pełną listą nowych produktów można zapoznać się tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!