Producenci wyposażenia warsztatowego na targach ProfiAuto Show 2019

, 5 czerwca 2019, 10:13

Sprawdź, co przedstawili producenci wyposażenia warsztatowego podczas 16. edycji targów ProfiAuto Show w Katowicach.

ATH-Heinl

ATH-Heinl

Na stoisku ATH-Heinl została zaprezentowana  m.in. automatyczna montażownica ATH M72Z bez stołu montażowego.

Uwagę przykuł również podnośnik jednokolumnowy mobilny Single Lift 35M z wysokiej jakości napędem hydraulicznym i udźwigiem 3,5T.

Dla zainteresowanych tematem geometrii firma przygotowała podnośnik diagnostyczny nożycowy – model ATH–Cross Lift 50 – w zupełnie nowej odsłonie.

Firma ATH-Heinl w sumie przedstawiła 2 stoiska z urządzeniami wyposażenia warsztatowego.

AXES System

Na tegorocznych targach ProfiAuto Show 2019 można było spotkać AXES System w dwóch miejscach. W hali targowej MCK specjaliści Systemu Diagnostycznego CDIF/3 zaprezentowali możliwości uniwersalnych testerów diagnostycznych CDIF/3, CDIF3/EXPERT i NEX, a także odpowiedzieli na pytania zwiedzających. Z kolei w Spodku czekała na uczestników Akademia Wiedzy, gdzie o 11:00, 13:00 i 15:00 przeprowadzone były szkolenia z zakresu obsługi i możliwości naszych urządzeń, a w niedzielę dodatkowo odbywały się konkursy z nagrodami.

Bosch

Nowością firmy Bosch zaprezentowaną Targach ProfiAuto w Katowicach był tester usterek KTS 250, przeznaczony do wykonywania podstawowych operacji diagnostycznych. Zaprezentowana została także nowa generacja urządzeń do obsługi klimatyzacji w pojazdach samochodowych pracujących na czynnik R1234y – ACS 663 / 663-P / 663-RI

Na stoisku Bosch były przeprowadzane także prezentacje kolejnej możliwości diagnostycznej testerów usterek, jaką jest komunikacja PassThru i korzystanie z oprogramowania producentów samochodów.

CAIRO-soft

Podczas targów CAIRO-soft, producent oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, przedstawił m.in: nowe możliwości katalogu zamówieniowego cairo.B2B WEBTERMINAL, w tym możliwość precyzyjnego doboru części na podstawie numeru VIN pojazdu, możliwości systemu wspomagającego zarządzanie magazynem cairo.WMS i urządzeń pomiarowych wspierających automatyzację procesu wymiarowania towarów, cechy programu lojalnościowego cairo.PROFIT umożliwiającego motywacyjne premiowanie klientów za dokonane obroty poprzez przyznawanie punktów wymienialnych na atrakcyjne nagrody. Prezentowana była także nowość – wielofunkcyjna platforma e-commerce specjalizowana dla branży automotive – cairo.B2C, dotycząca oferowania i sprzedaży części oraz akcesoriów motoryzacyjnych klientom detalicznym za pośrednictwem Internetu.

DENSO

DENSO zaprezentowało nowe narzędzie do inspekcji pojazdów, e-Videns, które w tym roku zostało wprowadzone na polski rynek. Urządzenie umożliwia metodę inspekcji pojazdów, na którą składa się krótki kwestionariusz dla kierowcy, skan diagnostyczny w poszukiwaniu kodów błędów, odczyt danych z pracującego silnika i porównanie ich z danymi referencyjnymi oraz kontrola wizualna. W połączeniu z platformą cyfrową, e-Videns umożliwia mechanikowi obiektywną ocenę stanu technicznego pojazdu.

Mechanicy zainteresowani narzędziem mogli sprawdzić jego działanie w praktyce – na terenie otaczającym targi DENSO przygotowało stanowisko testowe z samochodem, do którego podłączony był e-Videns.

HAZET

Na stoisku firmy HAZET oprócz znanych narzędzi zaprezentowane zostały nowości z zakresu:

  • kluczy dynamometrycznych (nowa seria kluczy 5000-3CT),
  • narzędzi pneumatycznych (udarowa grzechotka pneumatyczna, szlifierka do czyszczenia głowic z wymiennymi narzędziami, pistolet do czyszczenia tapicerki i części z możliwością podłączenia do odkurzacza, kompaktowe klucze udarowe z napędem 1/2″, modułowy system kluczy nasadowych udarowych na napędem 3/4″ – 1/2″),
  • narzędzi akumulatorowych, a w tym m.in. nowy klucz udarowy z napędem 1/2″ o maksymalnym momencie 1400 Nm,
  • inspekcji: wideoendoskop z sondą o ruchomej końcówce w zakresie od 0o do 180o.

Była także możliwość zmierzenia się z grzechotką 916HP, której gwarantowana wytrzymałość wynosi 1000Nm. Dla najsilniejszych do rozdania jest 10 grzechotek 916HP w formie nagród.

Hella Gutmann Solutions

Najnowsze technologie wymagają często kodowania, adaptacji bądź kalibracji. Hella Gutmann Solutions zaprezentowała wszystkie modele urządzeń diagnostycznych, łącznie z najnowszym urządzeniem mega macs 77. Przedstawiona została również ścianka do kalibracji kamer i radarów CSC-Tool oraz urządzenie do ustawiania świateł (również matrycowych LED) SEG V. Poruszono także temat Pass Thru, kalibracji czy ustawiania świateł.

KS Tools

KS Tools na swoim stoisku zaprezentowało najnowsze narzędzia i specjalistyczne rozwiązania naprawcze dla branży motoryzacyjnej. Dodatkowo przedstawione zostały zestawy narzędzi do naprawy samochodów hybrydowych, techniki videoskopowej, blokad rozrządu, kluczy pneumatycznych oraz precyzyjne klucze dynamometryczne.

Podczas targów odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z najnowszą gazetką promocyjną firmy „Top Deal”, jak również z promocją targową przygotowaną specjalnie na targi Profi Auto. Na stoisku można było zasięgnąć porad ekspertów w zakresie problemów technicznych występujących w codziennej pracy.

Philips

Na stoisku Philips zaprezentowano aktualną gamę lamp roboczych. Prezentacja oferty to ponad 20 modeli. Na stoisku można było sprawdzić ich cechy i parametry świecenia, dzięki zainstalowanym ekspozytorom.

TEXA Poland

Na stoisku TEXA zaprezentowane zostały nowości z zakresu kalibracji kamer i radarów systemów ADAS oraz oferta stacji do serwisowania układów klimatyzacji, wielomarkowych testerów diagnostycznych. Odwiedzający mieć okazję zapoznania się z rozwiązaniami do analizy spalin oraz ofertą szkoleń. TEXA zaprezentowała także specjalną strefę warsztatową w Katowickim Spodku, gdzie odbywały się szkolenia z kalibracji kamer i radarów przy wykorzystaniu urządzeń TEXA.

Na szczególną uwagę zasługuje zestaw TEXA RCCS do kalibracji kamer
i radarów w systemach wsparcia kierowcy (ADAS) z szeroką gamą akcesoriów. Na stoisku zaprezentowano również najnowsze urządzenie LaserExaminer przeznaczone do precyzyjnego pomiaru zużycia tarcz hamulcowych oraz głębokości bieżnika opony. Nowością było również urządzenie REC+ przeznaczone do odzysku zanieczyszczonego czynnika chłodniczego z układu klimatyzacji. Zwiedzający mieli okazję przetestowania najwyższego modelu tabletu warsztatowego TEXA AXONE NEMO współpracującego z interfejsem diagnostycznym TXTs. Nie zabrakło również zestawu diagnostycznego AXONE 5 z Navigatorem NanoS.

Schaeffler

W strefie narzędzi zorganizowanej w Mobilnym Centrum Serwisowym Schaeffler REPXPERT można było zapoznać się z paletą narzędzi umożliwiających profesjonalną naprawę, a także uczestniczyć w szkoleniach z zakresu wymiany sprzęgieł LuK 2CT, sprzęgieł samonastawnych, wolnych kół alternatora oraz diagnozie dwumasowego koła zamachowego.

Grupa Topex

Marka NEO TOOLs razem z marką GRAPHITE wystawiły się na targach ProfiAuto Show na hali ze strefą warsztatową. Firma wzięła udział w zawodach jako sponsor nagród, a konkurencje były wykonywane na narzędziach tych marek. Na stoisku była możliwość wygrania nagrody w wielu konkursach.

Zaprezentowane zostały również nowości BHP, seria CAMO, HD+ oraz seria odzieży dla kobiet, a także pełen wachlarz narzędzi motoryzacyjnych oraz elektronarzędzi.

WAECO

Podczas targów firma zaprezentowała stacje do serwisowania klimatyzacji WAECO oraz inne narzędzia do obsługi tych układów jak i materiały eksploatacyjne. Przedstawione zostały urządzenia z opatentowanym rozwiązaniem Low Emission. Podczas targów marka przedstawiła również m.in. pas grzejny do obsługi klimatyzacji w autobusach czy tramwajach.

Na stoisku można było również zobaczyć oleje i barwniki wraz z adapterami do stacji innych producentów. Adaptery wraz z olejami i barwnikami UV w pojemnikach hermetycznych o pojemności 150ml do stacji innych marek i pas grzejny były pokazane jako nowość na targach Automechanika 2019. Urządzenia te można było zakupić podczas targów w ofercie promocyjnej, która była zamieszczona w gazetce targowej MotoProfil.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!