Petronas wprowadza nowy olej

, 14 marca 2019, 11:48

Firma Petronas wprowadziła na rynek olej bazowy ETRO+, najnowszą bazę Grupy III. W porównaniu do poprzednich produktów, ETRO+ ma charakteryzować się większą energooszczędnością i pozwolić na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji CO2.

Olej bazowy ETRO+ jest wykorzystywany w gotowych olejach silnikowych marki Petronas, ale mogą go stosować także inni producenci środków smarnych na świecie. To element zaangażowania marki PLI w opracowywanie olejów, które sprostają dzisiejszym i przyszłym wyzwaniom energetycznym. Olej bazowy stanowi średnio od 60 do 80% gotowego oleju silnikowego. Z kolei najważniejszym składnikiem energooszczędnego oleju są drogie polialfaoleiny (PAO).

ETRO+ to rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące ograniczenia emisji CO2 dzięki wysokiemu wskaźnikowi lepkości, niskiej temperaturze płynięcia i odporności na odparowanie.

PLI wspiera działania służące ochronie środowiska przez opracowywanie środków smarnych które pozwalają zmniejszyć emisję CO2. Aż 75% środków na badania i rozwój w 2018 roku firma przeznaczyła na działania, które prowadzą do ograniczenia emisji CO2.

Olej bazowy ETRO+ jest produkowany w przystosowanej do tego celu fabryce olejów Grupy III w Malezji. Wprowadzenie ETRO+ zbiegło się z 10. rocznicą uruchomienia produkcji olejów bazowych przez Petronas.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!