eSOWA pomoże przygotować raport SZWO

, 8 lutego 2017, 16:03

W przygotowaniu sprawozdania ze stosowania gazów warsztatom, zajmującym się naprawą i napełnianiem klimatyzacji w samochodach, pomoże program eSOWA.

Polskie prawo nakłada na warsztaty samochodowe, które zajmują się naprawą czy napełnianiem klimatyzacji, obowiązek złożenia do 28 lutego sprawozdania dotyczącego substancji zubożających warstwę ozonową lub fluorowanych gazów cieplarnianych. Przygotowanie takiego raportu ułatwia eSOWA, narzędzie oferowane przez Inter Cars.

W ubiegłym roku program eSOWA został wstępnie wyposażony w moduł, który docelowo miał umożliwić wygenerowanie listy zleceń oraz zliczyć, na podstawie wpisanych danych, ilości użytego czy też odzyskanego gazu.

Instrukcja krok po kroku

Obecnie wystarczy w programie dodać atrybuty „ilość czynnika odzyskanego” oraz „ilość czynnika użytego”. Trzeba też pamiętać o wypełnianiu tych danych podczas tworzenia zlecenia naprawy. Dzięki temu bardzo łatwo i szybko będzie można wygenerować dane potrzebne do uzupełnienia sprawozdania dla urzędu. Unikniemy mozolnego zliczania ilości, wertowania papierów.  A jak to zrobić? Wystarczy wyświetlić w programie listę raportów i uruchomić „Raport gazów” i wygenerować raport za interesujący na okres. W efekcie otrzymamy potrzebne nam dane.

Swoje uwagi czy sugestie dotyczące programu eSOWA można wysłać na adres mailowy esowa@intercars.eu. Dodatkowo pod numerem 22 714 11 13 są dostępni konsultanci, którzy pomogą w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

Więcej informacji o nowościach i poprawkach można znaleźć na stronie  www.e-sowa.com w zakładce Nowości.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!