Valeo Siemens eAutomotive już działa

, 14 grudnia 2016, 11:17

Powołana do życia spółka joint venture pomiędzy Valeo i Siemens zajmuje się wysokonapięciowymi układami elektrycznymi do samochodów.

Spółką pokierują Louis Pourdieu (CEO) i Peter Geilen (CFO).

– „Zaledwie 7 miesięcy po podpisaniu porozumienia możemy ogłosić sfinalizowanie transakcji i rozpoczęcie działalności spółki. Valeo Siemens eAutomotive stanie się globalnym liderem szybko rozwijającego się rynku elektromobilności”. – powiedział Klaus Helmrich, członek zarządu Siemens AG.

W kwietniu 2016 roku przedstawiciele Valeo i Siemens podpisali porozumienie w sprawie joint venture. Zgodnie z nim, obaj producenci mają po 50% udziałów w powołanej spółce i wspólną kontrolę nad nią. Dzięki temu Valeo i Siemens będą mogli osiągnąć silną pozycję na rynku innowacyjnych i atrakcyjnych kosztowo rozwiązań z zakresu elektromobilności: dla pojazdów hybrydowych, hybryd typu plug-in oraz pojazdów napędzanych wyłącznie elektrycznością. W portfolio produktów spółki znajdą się silniki elektryczne, przedłużacze zasięgu, ładowarki pokładowe, inwertery i transformatory. Wkładem Valeo są systemy sterowania i przedłużacze zasięgu, podczas gdy Siemens dostarczy silniki elektryczne wraz ze sterownikami.

 

Dowiedz się więcej

Znany producent części wejdzie w spółkę z Siemensem?
Znany producent części wejdzie w spółkę z Siemensem?

Opracowanie i produkcja samochodowych systemów napędowych zasilanych wysokim napięciem ma być celem spółki joint venture, której założenie planują firmy Valeo i Siemens. Spółka ma stać się graczem numer jeden na światowym rynku elektryfikacji w motoryzacji. Dzięki połączeniu sił, Valeo i Siemens będą mogły zbudować kompletną i innowacyjną ofertę komponentów układu napędowego, zasilanych wysokim napięciem (powyżej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!