Pracuj w dobrym świetle

, 26 listopada 2014, 14:31

Właściwe oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w warsztacie samochodowym. Jednak nawet najlepsze lampy nie na wiele się zdadzą, gdy trzeba zajrzeć do trudno dostępnego miejsca pod maską czy pod samochodem. Do tego celu idealnie nadają się lampy warsztatowe LEDinspect firmy OSRAM.

Do wyboru są cztery modele – Mini, Foldable, Slimline i Professional. Ta pierwsza, ze względu na niewielkie rozmiary sprawdzi się nie tylko w warsztacie, lecz także w podróży, np. gdy trzeba dolać płynu do spryskiwaczy czy zmienić koło. Lampa OSRAM LEDinspect Mini jest wyposażona w haczyk, który pozwala zawiesić ją np. pod maską, a także magnes, dzięki któremu można ją umieścić na błotniku. Mimo małych rozmiarów produkt imponuje dużym natężeniem oświetlenia – aż do 2000 luksów w odległości 50 cm. Lampa jest zasilana trzema bateriami AAA (są w zestawie), a producent udziela na nią dwuletniej gwarancji. Pozostałe lampy są zasilane z akumulatorów i – zależnie od modelu – mogą pracować od 2 do 7 godzin.

Lampa LEDinspect Foldable ma regulowaną górną część, co pozwala oświetlić idealnie miejsce pracy. Podobnie jak w przypadku lampy Mini, ma ona haczyk i magnes, które umożliwiają wykonywanie czynności nie zajmując rąk. Akumulator lampy Foldable można ładować z sieci 230 V lub z gniazda zapalniczki samochodowej.

Gdy miejsce, które należy oświetlić jest bardzo trudno dostępne, najlepiej sprawdzi się lampa LEDinspect Slimline, której szerokość to zaledwie 23 mm. Co ważne, nawet gdy upadnie na podłogę z wysokości 2,5 m, nic jej się nie stanie. Można ją ładować za pośrednictwem kabla micro USB lub stacji dokującej na napięcie 100-250 V.

Ostatnia lampa rodziny LEDinspect to produkt o nazwie Professional. Od pozostałych różni się m.in. temperaturą barwową światła – wynoszącą 7200 K (w innych – 6000 K) i czasem pracy – nawet 7 h. Do wyboru są dwa tryby natężenia oświetlenia – 100-procentowa i 60-procentowa jasność. Można ją przymocować na haczyku lub za pomocą magnesu. Lampy Slimline oraz Professional mają również wskaźnik stanu baterii, wyróżnia je także trzyletnia gwarancja.
 

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę Osram

Dowiedz się więcej

Fakty i mity o oświetleniu samochodowym
Fakty i mity o oświetleniu samochodowym

Wielu kierowców przykłada zbyt mało uwagi do prawidłowego oświetlenia swoich aut. Wynika to przede wszystkim z braku wiedzy. Firma OSRAM przygotowała zestawienie, w którym rozwiewa popularne mity na temat świateł samochodowych oraz tłumaczy istotne fakty. 1. Najważniejszy dla kierowcy jest strumień świetlny Mit. Owszem, jest to ważny parametr, bo mówi o ilości światła, jaką generuje […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!