Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:45 Ikony Motoryzacji 2024: idealny pomysł na czas wolny z rodziną. Fotorelacja. 14:33 Dwa konkursy na innowacje w branży motoryzacyjnej 11:15 Przygotowanie do zimy i serwis samochodów elektrycznych. Wywiad z przedstawicielem jednego z producentów. 10:54 Awaria AdBlue w blueHDi: producent zobowiązał się do napraw i odszkodowań 10:29 Continental pierwszą firmą z branży motoryzacyjnej w Programie Współdziałania KAS

Elektromobilność

Brytyjska reprezentacja aftermarketu – wywiad z Markiem Fieldem, prezesem organizacji IAAF

Niezależny rynek części samochodowych potrzebuje silnej reprezentacji zarówno na forum światowymi europejskim, jak i lokalnym. W Wielkiej Brytanii o interesy warsztatów, dystrybutorów i producentów części dba organizacja Independent Automotive Aftermarket Federation. Zadaliśmy kilka pytań jej prezesowi – Markowi Fieldowi.

ElectroMobility Polska podpisało umowę na platformę dla Izery

Zhejiang Geely Holding Group (Geely Holding), największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna, oraz spółka ElectroMobility Polska podpisały umowę licencyjną, w ramach której chiński koncern udostępni platformę SEA (Sustainable Experience Architecture) dedykowaną pojazdom elektrycznym. W ten sposób Geely Holding został partnerem technologicznym polskich pojazdów elektrycznych marki Izera.

Chłodzenie i odprowadzanie ciepła z baterii w pojazdach elektrycznych

W dzisiejszych czasach nasuwa się kilka pytań związanych z technologiami wykorzystywanymi w samochodach elektrycznych. Klienci warsztatów pytają na przykład o przewidywaną prędkość degradacji akumulatora, jego konserwację, jak również metody zapewnienia jego dłuższej żywotności. W tym artykule omawiamy rozwiązania w zakresie chłodzenia stosowane obecnie w bateriach pojazdów z napędem elektrycznym, ponieważ zaprojektowanie efektywnego układu chłodzenia w […]

O motoryzacji bez cenzury – siódmy odcinek podcastu Warsztatowiec.info

W kolejnym odcinku swojego podcastu, redaktorzy portalu Warsztatowiec.info poruszają m.in. temat konieczności regularnej wymiany filtrów kabinowych w pojazdach. Rozmawiają także na temat wprowadzanego przez Unię Europejską zakazu sprzedaży samochodów osobowych z silnikiem spalinowym.

Koniec silników spalinowych po 2035 r… ale czy na pewno?

Porozumienie Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej  z dużym prawdopodobieństwem przypieczętowało los silnika spalinowego. Niedawny wywiad komisarza Bretona pozwala jednak myśleć, że kres spalinowych samochodów nie nastąpi już w 2035 roku.

Problemy w branży motoryzacyjnej kontra Zielony Ład

Łagodne październikowe temperatury przyniosły Europie pewną ulgę w radzeniu sobie z kryzysem energetycznym, ale prognozy na nadchodzącą zimę i przyszły rok pozostawiają niewiele miejsca na optymizm: ciągłe zakłócenia łańcucha dostaw, rosnące koszty energii i surowców, ogólna inflacja, a także słabnący popyt na pojazdy tworzy mieszankę wybuchową.

Turcy zrobili sobie elektryka. A co z polską Izerą?

TOGG to turecki samochód elektryczny, który w całości został opracowany właśnie w tym kraju. Turcy mogą się już pochwalić jeżdżącym autem, a także fabryką, w której ma ruszyć jego produkcja. W Polsce też istniał podobny pomysł – nazywał się Izera, ale po wielu miesiącach wyboru prototypów, ogłaszania kolejnych etapów i zapewnień o budowie fabryki projekt […]

Co spadnie, co wzrośnie – branża w czasach wielkich przemian

Przemysł motoryzacyjny przeżywa największą w historii transformację. Tymczasem kryzys energetyczny w Europie winduje koszty, hamuje produkcję i ogranicza przychody. Małe i średnie firmy mogą nie przetrwać bez pomocy finansowej – ostrzega Benjamin Krieger, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA), który podczas XVII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego przedstawił sytuację sektora.

Europejski przemysł motoryzacyjny w obliczu aktualnych wyzwań

Przemysł motoryzacyjny w Europie stoi dziś przed ogromnymi wyzwaniami, wyłaniającymi się z różnych stron i motywanych różnymi przyczynami. Począwszy od presji na szybkie wdrożenie mobilności zeroemisyjnej przez problemy z dostępnością komponentów, zrywane łańcuchy dostaw, deglobalizację, inflację aż po wojnę w Ukrainie i problemy z dostępem do surowców oraz taniej energii. Europejski punkt widzenia na przemysł […]

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.