Ubezpieczenie pojazdów elektrycznych? Mamy na to rozwiązanie!

9 listopada 2022, 23:09

Elektromobilność od pewnego czasu jest tematem przewodnim dla całego sektora motoryzacyjnego i choć Polska wciąż odstaje na tle Europy Zachodniej pod względem liczby ładowarek to według licznych statystyk już co czwarty kierowca rozważa zakup nowego lub używanego samochodu z wtyczką. Jedną z bolączek właścicieli pojazdów elektrycznych są ubezpieczenia, ze względu na brak statystyk i danych, które mogą modelować przyszłe trendy. Ubezpieczyciele powoli dostosowują swoje oferty, dlatego aby przyśpieszyć ten proces DEFEND wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich kierowców
i rozszerza zakres ochrony dla programów przedłużonych gwarancji oraz ubezpieczeń GAP o pojazdy elektryczne.

Zmniejszenie śladu węglowego jest obecnie jednym z najważniejszych tematów o zakresie globalnym. Unia Europejska chce osiągnąć neutralność węglową do 2050 r., a Parlament Europejski niedawno zatwierdził propozycję, która zakazywałaby sprzedaży nowych samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych z silnikami spalinowymi od 2035 r.

Dziś w Polsce jest zarejestrowanych ponad 54 tys. pojazdów elektrycznych oraz pojazdów typu Plug-In hybryd. Jedną z przyczyn zwiększonego zainteresowania Polaków samochodami elektrycznymi jest ograniczona dostępność do konwencjonalnych pojazdów z silnikami benzynowymi. We wrześniu 2022 r. odnotowano 74% wzrostu rejestracji elektrycznych pojazdów osobowych rok do roku. Przewiduje się, że w 2025 roku co 7 samochód sprzedawany w Polsce może być z napędem elektrycznym.

Rośnie również popularność używanych samochodów elektrycznych. Polacy na ogół są bardzo zainteresowani używanymi samochodami tego typu, szczególnie, że ich ceny coraz częściej zbliżają się do cen aut z napędem tradycyjnym. Na plus jest także fakt, że pierwsze obawy co do np. jakości baterii nie potwierdziły się w praktyce. Eksperci widzą ogromny potencjał w segmencie samochodów używanych w przyśpieszaniu elektromobilności w Polsce.

Popularność samochodów elektrycznych będzie również rosła wraz z rozwojem infrastruktury i poszerzeniem liczby punktów do ładowania. Pod koniec września 2022 roku w Polsce działało już 2460 ogólnodostępnych stacji ładowania, z czego 28% stanowią szybkie ładowarki DC, a 72% to ładowarki wolne AC o mocy mniejszej lub równej 22 kW. W samym wrześniu tego roku oddano do użytku 33 nowe stacje ładowania. Niższe koszty utrzymania i eksploatacji są również dużym argumentem, aby zakupić samochód elektryczny. Volkswagen obliczył, że oszczędności na kosztach serwisowych w porównaniu do standardowych aut sięgają nawet 35%.

Innowacyjne ubezpieczenie nowych i używanych samochodów elektrycznych

Pojawienie się elektromobilności przynosi rewolucję nie tylko na drogach, ale także w innych usługach z tym związanych. Ubezpieczenie nie jest wyjątkiem. Niemniej jednak, ponieważ samochody elektryczne są wciąż stosunkowo nowe, Ubezpieczycielom brakuje danych niezbędnych do oceny ryzyka, niezależnie od tego, czy dotyczą wad fabrycznych, żywotności baterii czy procesu likwidacji szkód. Często zakłady ubezpieczeń obawiają się większego ryzyka pożaru lub wyższych kosztów napraw z powodu bardziej złożonych technologii, więc są ostrożne w tworzeniu nowych ofert.

DEFEND INSURANCE GROUP jest pionierem w zakresie ubezpieczeń uzupełniających zarówno dla nowych, jak i używanych pojazdów elektrycznych w Polsce i krajach w całej Europie Środkowej. Od ponad 25 lat DEFEND koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach ubezpieczeniowych dla branży motoryzacyjnej, które są dostępne na terenie 7 europejskich rynków u niemal 4000 autoryzowanych przedstawicieli DEFEND tj. w salonach samochodów nowych i używanych, u brokerów ubezpieczeniowych, w multiagencjach czy firmach leasingowych.

– Zakup i eksploatacja auta stanowi jeden z największych wydatków dla każdego gospodarstwa domowego. W momencie gdy w Polsce pojazdy elektryczne są jednymi z droższych na rynku, możliwość zabezpieczenia ich przed kradzieżą czy szkodą całkowitą powinna być czymś naturalnym. – wyjaśnia Tomasz Oszczepalski, Country Manager DEFEND INSURANCE na Polskę. Dodaje również, że możliwość wykupienia ubezpieczenia dla pojazdów elektrycznych jest również ważnym punktem w procesie ich sprzedaży – kolejna bariera przed zakupem „elektryka” została pokonana.

Ochrona przed nieoczekiwanymi awariami, w tym awarią baterii

Wciąż istnieje wiele niewiadomych związanych z samochodami elektrycznymi i żywotnością ich komponentów, dlatego wielu Polaków odkłada zakup takiego auta na później, ale dzięki naszej przedłużonej gwarancji kierowcy nie muszą się martwić o nagłe i nieprzewidziane awarie mechaniczne czy elektryczne. Gwarancja DEFEND Car Protect w wariancie e-DELUXE zapewnia ochronę zbliżoną do tej, którą udziela producent. Dlatego gwarancja obejmuje wszystkie najważniejsze części, w tym akumulator i ładowarkę! Polisę może wykupić każdy nabywca samochodu elektrycznego nie starszego niż 6 lat i z przebiegiem < 160.000 km. Kolejną dużą zaletą jaką oferuje program DEFEND jest możliwość wyboru wielu opcjonalnych parametrów, które pozwalają na dostosowanie gwarancji do indywidualnych potrzeb klienta i strategii biznesowej dealera.

W programie DEFEND, tak jak podczas trwania gwarancji producenta, nie ma ograniczeń co do ilości zgłaszanych szkód czy limitów kwotowych na naprawę. Jest to z pewnością bardzo duża zaleta biorąc pod uwagę wysoki koszt zakupu takiego auta. Gwarancją DEFEND objęte są nie tylko części, ale również koszty „robocizny”, czy holowania pojazdu bez znaczenia, czy awaria przydarzyła się w Polsce, czy podczas wakacji w Chorwacji.

Ochrona przed utratą wartości pojazdu elektrycznego

Ubezpieczenie DEFEND Gap należy do najchętniej kupowanych dobrowolnych ubezpieczeń w Polsce, mimo ogólnego nie najlepszego nastawienia do ubezpieczeń w naszym kraju. Teraz możliwe jest również ubezpieczenie aut elektrycznych przed stratami finansowymi wynikającym ze szkód całkowitych lub kradzieży. Ubezpieczenie DEFEND Gap, pokryje różnicę między ceną zakupu samochodu, a obniżoną wartością rynkową na moment szkody, co zdecydowanie ułatwia zamknięcie umowy leasingowej i zapłatę kar umownych z tym związanych.

Jakość przede wszystkim

– Zgodnie z tym co pokazują statystyki, rozwój elektromobilności w Polsce nabiera tempa. Rośnie poparcie ze strony Państwa, które oferuje dofinansowania do zakupu „elekryków”. W DEFEND jesteśmy na to przygotowani, dlatego oferujemy naszym partnerom i ich klientom ubezpieczenie samochodów tradycyjnych jak i tych z napędem elektrycznym.  Wysoka jakość obsługi i szybka likwidacja szkód to podstawowe kryteria obsługi każdego Klienta. Dzięki temu zapewniamy naszym Partnerom programy, które wspierają ich podstawowy biznes – podsumowuje Tomasz Oszczepalski.

Jesteś zainteresowany współpracą z DEFEND INSURANCE zapraszamy do kontaktu info@defendinsurance.pl lub telefonicznie +48 32 797 10 41.

Opublikowane przez: MotoFocus.pl
Artykuł sponsorowany Defend Insurance

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!