Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Układ zapłonowy

Z Delphi kontrolka silnika jest pod kontrolą

Jako wiodący producent systemów zarządzania silnikiem OE, włożyliśmy nasze doświadczenie OE w każdy produkt. Tym samym stworzyliśmy inteligentne części, które zapewnią zmniejszoną emisję spalin, niższe zużycie paliwa oraz znacznie dłuższą pracę.

Technologie Delphi OE w najnowszych pojazdach

W czasie targów motoryzacyjnych Genewa 2016 czołowi producenci samochodów z całego świata zaprezentowali gamę nowych pojazdów wyposażonych w najnowocześniejszą technologię Delphi OE.

Nowoczesne silniki wymagają specjalnych świec zapłonowych

Motoryzacja rozwija się, a wraz z nią muszą rozwijać ofertę i technologię producenci części samochodowych. Dlatego Bosch stale wprowadza do oferty nowe świece zapłonowe, przeznaczone do najnowszych typów silników. I to zarówno do samochodów europejskich, jak i dalekowschodnich – japońskich i koreańskich.

Ewolucja układów zapłonowych

Elektroniczne układy zapłonowe niemal całkowicie wyparły już klasyczne rozwiązania z wykorzystaniem rozdzielacza zapłonu. Producenci już do nich nie wrócą, a współczesne auta są wyposażone w nowsze rozwiązania korzystające z cewek zapłonowych.

Pomocnicy warsztatowi

Asortyment chemii warsztatowej nie ogranicza się tylko do zmywacza i odrdzewiacza. W katalogu produktów renomowanych producentów znajdziemy cały wachlarz środków, bez których trudno sobie wyobrazić sprawną naprawę współczesnego samochodu.

Świece żarowe typu GN z funkcją dogrzewania – jak to działa?

Na czym polega funkcja dogrzewania i samoregulacji temperaturowej w świecach żarowych? Jak szybko i łatwo diagnozować świece? Na te i inne pytania odpowiadają specjaliści z firmy Federal-Mogul.

Wymagania wobec nowoczesnych świec żarowych

W porównaniu do silników o zapłonie iskrowym, silniki Diesla wymagają użycia bardziej zaawansowanych systemów wtryskowych. Bardziej skomplikowana jest również budowa silnika.

Pomoc w demontażu wtryskiwaczy i świec żarowych

Chyba każdy mechanik zna problem demontażu zapieczonych wtryskiwaczy i świec żarowych. Jak radzić sobie z tym problemem?

6 najczęstszych objawów awarii przewodów zapłonowych

Niesprawność przewodów zapłonowych to dość poważna, jednak stosunkowo łatwa w naprawie awaria. Wskazanie przyczyn usterki nie będzie problemem, jeśli wnikliwie będziesz obserwować jej objawy. Niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć!

Projekt MEYLE „Dust & Diesel“

Mercedes Benz W124 z silnikiem dieslem 200 jest kawałkiem historii niemieckiego automobilizmu: niezawodny, oszczędny i niemal niezniszczalny – ten samochód w latach dziewięćdziesiątych nie bez przyczyny był marzeniem wszystkich taksówkarzy i osiągał nawet do miliona kilometrów przebiegu.

Aby w silniku spalinowym mogło dojść do zainicjowania procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, konieczne jest wytworzenie iskry. Za tę czynność odpowiada układ zapłonowy. Budowa klasycznego układu zapłonowego, wykorzystywanego w motoryzacji nie zmienia się od lat. Jego elementami są włącznik zapłonu (pobierający napięcie z akumulatora), cewka zapłonowa, aparat zapłonowy oraz świece. Istnieją także bardziej nowoczesne wariacje układu zapłonowego, o których więcej przeczytasz w artykułach z tej kategorii. Znajdziesz tu także inne artykuły poradnikowe oraz informacje o nowościach produktowych w asortymencie związanym z układem zapłonowym.