Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
20.12 Te przepisy mogą zahamować polski przemysł motoryzacyjny 19.12 Naprawa tapicerki w samochodzie po zalaniu – ten temat budzi kontrowersje 18.12 Jakie oprogramowanie do zarządzania warsztatem? Ankieta. 18.12 Nowy katalog wyposażenia warsztatowego Magneti Marelli 18.12 Inspekcja uszkodzonego alternatora. Dlaczego należy szukać śladów oleju?

Układ elektryczny

Regeneracja pasów bezpieczeństwa po wypadku – jak przebiega i ile kosztuje?

Każde współczesne auto wyposażone jest w system bezpieczeństwa biernego SRS, który wykorzystuje pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi. Jeśli doszło do wypadku, uszkodzeniu ulega jednorazowy pirotechniczny napinacz,  zwijacz pasa, zwany popularne młynkiem i tzw. dopinacz (nie stosowany we wszystkich autach). Aby pasy znów mogły działać, trzeba je wymienić lub naprawić. Na rynku funkcjonują firmy, które zajmują […]

Producent alternatorów i rozruszników rozbudowuje siedzibę

Centrala firmy AS-PL wkrótce się powiększy. Nowy budynek powstanie obok obecnej siedziby przy ul. Michałki w Gdańsku. Za projekt odpowiada firma Dekpol Budownictwo, która jest także generalnym wykonawcą inwestycji. W planach jest powstanie 6-kondygnacyjnego budynku biurowego, obiektu socjalno-biurowego i hali magazynowej.

Różnice w stawkach roboczogodzin warsztatów: elektryka, elektronika, naprawy powypadkowe

W poprzednim artykule dotyczącym stawek roboczogodziny w polskich warsztatach podaliśmy wyliczenia dotyczące napraw mechanicznych. Tym razem przyglądamy się bliżej innym rodzajom napraw i kwotom, których oczekują warsztaty za godzinę pracy. Na tapet bierzemy elektrykę, elektronikę, a także naprawy powypadkowe.

Renault Zoe – co się psuje w popularnym elektryku? Co sprawdzić przed zakupem, co wymienić po?

Renault Zoe to bardzo popularny miejski samochód elektryczny. We Francji ten model absolutnie zdominował swój segment rynku i utrzymuje podium najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego w historii. Czy pomimo tego właściciele mają powody do narzekania? Sprawdziliśmy, czy Zoe to auto awaryjne i co może się w nim zepsuć.

Opel Corsa F to najgorsza generacja popularnego “mieszczucha”? Takie są najczęstsze usterki modelu.

Opel Corsa F to najświeższe wydanie modelu, a zarazem wyjątkowo odmieniające wizerunek linii. To nie tylko pierwsza Corsa, która wyszła na bazie Peugeota, ale też pierwsza Corsa na rynku sprzedawana w wariancie w pełni elektrycznym (EV). Jak sobie radzi z awaryjnością? Póki co — raczej nieciekawie…

Nowe lampy warsztatowe popularnej firmy. Naładują się bezprzewodowo.

Nowe lampy inspekcyjne, które świecą w technologii LED oraz ładują się bezprzewodowo. Jak podaje producent, powstały w odpowiedzi na “potrzeby profesjonalistów”.

Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości

Ozon od dnia 1.07.2024 został zarejestrowany na terenie UE jako substancja aktywna (rozporządzenie UE 2023/1078). Każdorazowe wprowadzenie do obrotu produktu wytwarzającego ozon wymaga zezwolenia. Ten ozonator został zarejestrowany i jest legalny.

Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Znana firma poszerza swój asortyment obejmujący czujniki silnika. Obecnie produktów jest już koło 1600, co stawia markę na pozycji jednego z liderów pod kątem szerokości oferty w tej branży.

To jeden z układów w pojeździe, który najczęściej sprawia problemy kierowcom i mechanikom. Od układu elektrycznego w pojeździe zależy prawidłowa praca szeregu istotnych elementów takich jak oświetlenie, akumulator, system bezpieczeństwa ABS, a nawet zasilanie radia. W nowoczesnych samochodach elektrycznych, układ ten pełni szczególnie ważną rolę. W tej kategorii znajdziesz schematy układów elektrycznych pojazdów, informacje o częściach zamiennych czy nowościach rynkowych.