Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15.01 Wypełnij ankietę i weź udział w tworzeniu raportu na temat warsztatów 15.01 Dokąd zmierza świat motoryzacji? Spostrzeżenia, wnioski i rekomendacje. 14.01 Polski dystrybutor części zamiennych wygrywa proces z Audi! Przełomowy wyrok sądu. 14.01 NEXUS Automotive International ogłasza N! Business Forum 2025 14.01 O ile wzrośnie opłata za przegląd pojazdu? Są pierwsze przecieki…

Filtry

Moduł filtracji oleju Hengst w Mercedesach AMG

Skonstruowany przez inżynierów AMG silnik oznaczony symbolem M139. Jest to najmocniejszy, seryjnie produkowany 4-ro cylindrowy silnik na świecie, w którym został zastosowany moduł filtracji oleju Hengst.

Na czym polega czyszczenie klimatyzacji metodą TUNAP?

Najczęściej spotykane w serwisach samochodowych metody czyszczenia klimatyzacji opierają się na wykorzystaniu ultradźwięków, ozonowania czy też specjalnej chemii czyszczącej. Każda z tych metod ma swoje zalety, ale i mankamenty. Firma TUNAP uważa, że jej rozwiązanie jest wolne od jakichkolwiek słabości. Jest ono popularne w serwisach autoryzowanych, a w ostatnim czasie coraz częściej spotykane także w […]

Nowe filtry Denckermann z technologią Silver ION

Denckermann wprowadził do swojej oferty nowe filtry kabinowe. Są to czterowarstwowe, antybakteryjne i antywirusowe filtry wykorzystujące technologię SILVER ION.

Antybakteryjne filtry kabinowe w ofercie PZL Sędziszów

Zakład PZL Sędziszów wprowadza do oferty antybakteryjne filtry kabinowe przeznaczone do układów wentylacji w samochodach osobowych i dostawczych. W filtrach z linii Silver Nano Protect zastosowano dwukompozytowy roztwór z cząstkami nano-srebra i nano-miedzi, który charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi.

Dezynfekcja klimatyzacji: parownik wymaga uwagi

Na rynku stosuje się kilka metod dezynfekcji klimatyzacji. Nie wszystkie skupiają się na newralgicznych elementach układu. O skutecznych rozwiązaniach opowiada Krzysztof Wyszyński, Product Manager Würth Polska.

Skoda Yeti: silnik pracuje w trybie awaryjnym, błąd EPC

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Tym razem omawianym problemem jest awaryjny tryb pracy silnika w Skodzie Yeti, połączony ze świeceniem się lampki ostrzegawczej elektronicznej regulacji ciśnienia (EPC).

Philips pomoże oczyścić powietrze we wnętrzu każdego samochodu

Przeważnie nowinki technologiczne w pierwszej kolejności trafiają do samochodów z wyższej półki. Ich użytkownicy mają do dyspozycji między innymi filtr poprawiający jakość powietrza we wnętrzu kabiny. Z czasem będzie to standard wyposażenia, ale już dziś po rozwiązanie marki Philips mogą sięgnąć kierowcy wszystkich aut. Bez względu na rok ich produkcji.

Konkurs Hengst Filter – wyniki

Jeśli zdarza Ci się pytać klienta o to, jaki filtr paliwa masz zamontować, to pewnie często słyszysz odpowiedzi w stylu „jakiś dobry” lub „taki niezbyt drogi”.

Wraz z rozwojem motoryzacji, filtry zaczęły pełnić coraz ważniejszą rolę w samochodach. Są one niezbędnym elementem pojazdów z silnikami spalinowymi, dla których poprawnej pracy potrzebne są filtr oleju, filtr paliwa i filtr powietrza dolotowego. Współczesne samochody nie mogą obyć się także bez filtra kabinowego, odpowiedzialnego za jakość powietrza dostarczanego przez nawiewy do kabiny pojazdu. Samochody zasilane silnikami spalinowymi (zwłaszcza wysokoprężnymi) często wyposażone są również w filtr cząstek stałych, odpowiedzialny za separację cząstek sadzy. Więcej informacji o wszelkich filtrach stosowanych w samochodach można znaleźć w artykułach z tej kategorii.