Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Układ rozrządu

Technologia Fluid Titanium w olejach Castrol

Castrol po latach badań, rozwoju i testów produktów, przedstawił nowe dane dotyczące technologii Fluid TITANIUM. Według marki Castrol, nowy olej może odblokować dodatkową moc silnika dzięki redukcji tarcia, które może zmniejszać moc silnika do 10%.

Wiosenne nowości SKV

Wraz z nadejściem wiosny marka SKV przygotowała dla swoich klientów ofertę nowości w pięciu grupach asortymentu.

Marcowe szkolenia IC

45 pozycji znalazło się na liście szkoleń przygotowanych dla mechaników zajmujących się naprawą samochodów osobowych. Wśród nich wyróżnić można prezentacje dotyczące naprawy i diagnostyki takich elementów, jak sprzęgła, klimatyzacja, hamulce i wiele innych.

Montaż napinacza paska rozrządu w samochodach Hyundai/Kia

Podczas montażu nowego napinacza paska rozrządu (ADG07605) należy zwrócić szczególną uwagę na właściwe ustawienie, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia elementów układu rozrządu i w konsekwencji samego paska rozrządu.

Pompa wody mechaniczna i załączana. Czy można stosować je zamiennie?

Pompa wody to zazwyczaj integralny element układu rozrządu, który podlega okresowej wymianie. W samochodach występują dwa jej rodzaje: mechaniczna oraz załączana, wyposażona w czujnik temperatury. Czy można stosować je zamiennie i jak wygląda procedura montażowa? Okazuje się, że możliwości są różne.

Lutowe szkolenia Inter Cars

W lutym Inter Cars zaplanował dwadzieścia pięć szkoleń skierowanych do mechaników specjalizujących się w naprawach samochodów osobowych. Zdecydowana większość z nich to szkolenia techniczne.

Nowe referencje w Polcar

W ofercie Polcar pojawiło się blisko 2900 nowych referencji dotyczących oświetlenia, części nadwozia, a także filtrów czy elektryki.

ABC łożysk w samochodach. Gdzie się znajdują i jak rozpoznać ich awarię?

Łożyska w samochodach to powszechnie występujące elementy, bez których poszczególne podzespoły nie mogłyby funkcjonować. Konstruktorzy zastosowali je m.in. w skrzyni biegów, kołach, układzie napędowym oraz samym silniku. Gdzie jeszcze występują i jak rozpoznać ich awarię, która może spowodować poważne konsekwencje?

Choć często mianem rozrządu określane są wyłącznie pasek i rolki prowadzące, w rzeczywistości są one elementami napędu rozrządu, a nie rozrządu sensu stricte. Rozrząd jest układem sterującym silnika – zawiera w sobie elementy, które zarządzają pracą jednostki. Budowa układu rozrządu opiera się najczęściej na elementach takich jak: wałek rozrządu, popychacze szklankowe lub dźwignie zaworowe, a także regulatory hydrauliczne, zawory, prowadnice, wszelkiego rodzaju podkładki, sprężyny zaworowe i uszczelki. Więcej informacji na temat elementów rozrządu, rynkowej oferty części do tego układu można znaleźć w powyższych artykułach. Znajdują się tu także informacje techniczne i poradnikowe.