Montaż napinacza paska rozrządu w samochodach Hyundai/Kia

, 6 marca 2019, 12:00

Podczas montażu nowego napinacza paska rozrządu (ADG07605) należy zwrócić szczególną uwagę na właściwe ustawienie, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia elementów układu rozrządu i w konsekwencji samego paska rozrządu.

Przed demontażem starych elementów, należy zwrócić uwagę na właściwe ustawienie sprężyny napinającej.

Podczas montażu dystans powinien być włożony w sprężynę napinacza, która jest utrzymywana w odpowiedniej pozycji śrubą mocującą. Jedna z końcówek sprężyny powinna być włożona w wypustkę wspornika łożyska napinacza, a druga w wypustkę na bloku silnika – tak jak pokazano na Rys. 1. Zapewnia to poprawne naprężenie łożyska napinacza oraz paska rozrządu.

Po właściwym zamontowaniu napinacza i sprężyny należy założyć nowy pasek rozrządu oraz współpracujące elementy, a następnie ustawić napinacz, zgodnie z instrukcją producenta samochodu. Przed założeniem osłony rozrządu należy raz jeszcze sprawdzić, czy sprężyna napinacza jest poprawnie ustawiona względem dwóch wypustek.

Rys. 2. pokazuje uszkodzenia, do których może dojść przy niewłaściwym ustawieniu sprężyny. W tym przypadku doszło do poważnego uszkodzenia silnika.

Uwaga: Niniejszy informator ma na celu wyłącznie zwrócenie uwagi na właściwe ustawienie sprężyny napinacza. Podczas wymiany zestawu paska rozrządu i współpracujących elementów, zawsze należy przestrzegać zaleceń serwisowych producenta pojazdu.

Naprawy powinny być zawsze prowadzone przez przeszkolonych mechaników samochodowych.

Napinacz paska rozrządu Hyundai/Kia

Nr referencji: ADG07605, ADG07302, ADG07303, ADG07304, ADG07344, ADG073755, ADC47510, ADC47519, ADG07504, ADG07517
Zastosowanie: różne modele Hyundai/Kia

Uwaga : Wszelkie wskazówki techniczne mają być pomocą podczas naprawy. Firma Ferdinand Bilstein UK Ltd. zawsze zaleca, by obsługa i diagnostyka pojazdu były prowadzone przez odpowiednio przeszkolone osoby korzystające z odpowiednich narzędzi w warsztacie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Firma Ferdinand Bilstein UK Ltd. oraz jej klienci nie ponoszą odpowiedzialności za poprawność lub niewłaściwą interpretację powyższych wskazówek. Zdjęcia mają na celu zilustrowanie naprawy i mogą nie przedstawiać opisywanych produktów lub samochodów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!