Używane opony w markecie

30 listopada 2015, 10:39

W trakcie naszego życia widzieliśmy różne ciekawe, a czasem śmieszne rzeczy związane z aftermarketem, jednak perełka, którą znalazł jeden z użytkowników serwisu Wykop to prawdziwa perełka.

Supermarkety wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nieustannie poszerzają gamę swoich produktów. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o akcesoria związane z motoryzacją. Oleje, akumulatory, popularne podzespoły coraz częściej goszczą na supermarketowych półkach. W tym sezonie dość dużym zaskoczeniem było oferowanie przez dyskonty opon, które można było kupić podczas robienia zakupów na obiad. Na temat jakości produktów samochodowych oferowanych w marketach powiedziano wiele.

 

Jednak to czym podzielił się na serwisie Wykop.pl użtkownik „pogop” pokazuje, że markety właśnie weszły na wyższy poziom. Według jego znaleziska Kaufland sprzedaje bieżnikowane opony za „jedyne” 99 zł za sztukę. Pomimo, że sprzedaż takich opon nie jest nielegalna, to bez wątpienia duże grono klientów nie wie jaka jest różnica między oponą nową, a bieżnikowaną. Co więcej, jeżeli dokonujemy zakupu bez żadnego wsparcia eksperta, tym łatwiej przeoczyć fakt, że opona wcale nie jest nowa.

 

Dowiedz się więcej

Mechanik mechanikowi nierówny – artykuł Czytelnika
Mechanik mechanikowi nierówny – artykuł Czytelnika

Bardzo często możemy się spotkać z ostrzeżeniami w tygodnikach motoryzacyjnych, aby przed wizytą w warsztacie KAŻDY kierowca obowiązkowo spisywał stan licznika, robił zdjęcia samochodu, robił zdjęcia poziomu paliwa itd. Prasa fachowa traktuje branżę mechaników samochodowych na równi z naciągaczami stosującymi metodę „na wnuczka”. Przedstawiamy artykuł nadesłany przez jednego z naszych Czytelników. ASO czy warsztat niezależny […]

Kilka uwag o oponach i handlu
Kilka uwag o oponach i handlu

Rusza sezon „przekładkowy”, czyli czas, w którym większość kierowców decyduje się na wymianę ogumienia z letniego na zimowe. Kwitnie handel oponami, ale jego specyfika jest dziś inna niż jeszcze kilka lat temu. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu, gdzie i na jakich zasadach, Polacy kupują opony. Opony na zimę W czasach współczesnych nikt już nie neguje […]

Polacy bardziej karni niż Niemcy
Polacy bardziej karni niż Niemcy

Dzięki zmianie przepisów mających na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego, popularność opon zimowych w Europie ciągle rośnie. Według przeprowadzonego na zlecenie Bridgestone badania IPSOS 92 procent kierowców w Polsce i 88 procent w Niemczech zmienia opony na zimowe. We Włoszech i Francji liczby te wynoszą odpowiednio 49 i 23 procent. Do dużych różnic przyczyniają się lokalne […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Ekolog, 30 listopada 2015, 11:54 0 0

Nie rozumiem, co w tym oburzającego... czysta ekologia.

Odpowiedz

Anonim, 1 grudnia 2015, 12:20 0 0

na tej samej zasadzie wszystkie hurtownie sprzedają regenerowane sprzęgła, przekładnie kierownicze, chłodnice itp. Używane -regenerowane nie znaczy od razu że złe. Zamiast piętnować należy gratulować .

Odpowiedz

gelda, 3 grudnia 2015, 10:28 0 0

To wcale nie jest taki nowy pomysł i nie pochodzi z Polski. W Niemczech od wielu lat markety nie tylko ogólne ale i budowlane sprzedają opony bieżnikowane. Z oficjalna informacja o tym i dodatkowo z gwarancja.

Odpowiedz

Anonim, 3 grudnia 2015, 15:40 0 0

A redaktora to ze słoika wypuścili ?

Odpowiedz