Powerbank od smartfona zamiast zestawu rozruchowego akumulatora [wideo]

W takie mrozy, jak mamy od kilku dni w Polsce, akumulator może odmówić nam posłuszeństwa. W razie kłopotów z akumulatorem można zawsze wykorzystać konwencjonalne metody, jak podładowanie akumulatora prostownikiem czy spróbować odpalić nasz samochód „po kablach”. Co powiedzielibyście jednak na powerbank, który jak się okazuje, również może posłużyć do rozruchu samochodu z rozładowany akumulatorem?

W filmie zamieszczonym poniżej można zobaczyć, jak grupa pomysłowych konstruktorów wykorzystuje bank energii o pojemności 10000mah i napięciu 12V do rozruchu auta. Według ich wyliczeń taki powerbank może wystarczyć na 30 odpaleń.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

autor / 9:53, Styczeń 12 2017

Ależ mi to sensacja Tego typu urządzenia od dawna są dostępne na necie i nie tylko. Sam posiadam takie cudo i naprawdę sprawdza się . A mina klientów jak widzą że auto odpala z czegoś takiego – BEZCENNA :-)))

1 0 odpowiedz

autor / 10:45, Styczeń 17 2017

Urządzenie nie powinno być podłączole z pominięciem akulatora.

2 0 odpowiedz

autor / 9:14, Styczeń 31 2017

jaki sens ma pisanie 10000mah .moze lepiej 10000000 mikro ah bedzie jeszcze lepiej wygladalo

0 0 odpowiedz