Uczniowie z Koszalina wygrali Castrol Professional Academy

20 kwietnia 2011, 0:00

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie – Paweł Dakiniewicz, Damian Zięcina i Damian Iwiński – zwyciężyli w finale IV Castrol Professional Academy, który odbył się 16 kwietnia 2011 r. w warszawskim serwisie Forda Bemo Motors.

– „Udział  w konkursie to dla nas niesamowita przygoda, możliwość zdobycia nowej wiedzy, ale przede wszystkim szansa na sprawdzenie się z najlepszymi” – powiedział Paweł Dakiniewicz ze zwycięskiego zespołu – „Motoryzacja jest pasją moich uczniów, a konkurs ogromną szansą na jej realizację. Do udziału w Castrol Professional Academy nie trzeba było ich w ogóle namawiać!” – dodał Edmund Konefał, opiekun zwycięzców.

Czekały w nim trzy konkurencje praktyczne, m.in. wymiana paska zębatego w silniku czy pomiar oporności przepustnicy. Na każde z nich zespół miał 30 minut. Oprócz wiedzy i umiejętności jej wykorzystania w praktyce, oceniano także zdolność korzystania z fabrycznych instrukcji napraw, sprawne posługiwanie się narzędziami warsztatowymi, a także umiejętność pracy w grupie i wspólnego podejmowania decyzji.

W tym roku, po raz kolejny do udziału w tym konkursie zostali zaproszeni partnerzy, dzięki którym laureaci otrzymali m.in indeksy Politechniki Poznańskiej, stypendia pieniężne, laptopy, aparaty fotograficzne i zegarki oraz rajdowy weekend z teamem Macieja Oleksowicza i dzień z redakcją polskiej edycji „TopGeara”.

– „Poprzez Castrol Professional Academy uczestnikom konkursu przybliżamy nowoczesne technologie, zadania praktyczne dotyczyły m.in. nowoczesnego silnika Duratec 1.6 Ti VCT. Chcemy ułatwić im tym samym start w późniejszej pracy zawodowej – nie tylko mechanika, ale także menadżera serwisu” – tłumaczył Dariusz Lech, Dyrektor Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

– „Konkurs Castrol Professional Academy został przygotowany z myślą o młodych, zdolnych ludziach, dla których motoryzacja jest nie tylko pasją, ale również sposobem na życie” – powiedziała Magdalena Vielhaber z Castrol Polska – „Rekordowa liczba zgłoszeń, ogromne zaangażowanie ze strony szkół, nauczycieli i uczniów pokazują, iż organizacja takiego konkursu jak CPA niewątpliwie ma sens” – dodała.

Dotychczas w konkursie organizowanym przez Castrol i Ford wzięło udział ponad 1800 uczniów z całej Polski. Więcej informacji na www.castrolprofessionalacademy.pl

Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego Castrol Professional Academy:

1.  Paweł Dakiniewicz, Damian Zięcina i Damian Iwiński z Zespołu Szkół nr 10 w Koszalinie. Opiekun – Edmund Konefał. Zespół w sumie uzyskał 327 punktów. 

2. Borys Rdzanek, Marcin Amerek, Michał Mazur z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Opiekun – Dariusz Stępniewski. Zespół w sumie uzyskał 318 punktów.
3. Bartłomiej Borawski, Tomasz Grochowski, Michał Ejsmont z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Opiekun – Mariusz Antol. Zespół w sumie uzyskał 314 punktów.

4. Jarosław Kijak, Kamil Marciniak, Andrzej Palusiński z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie. Opiekun – Jan Trzeszczotka. Zespół w sumie uzyskał 313 punktów. 
5. Dawid Basista, Ernest Błaż, Sylwester Mikosz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Opiekun – Piotr Boś. Zespół w sumie uzyskał 301 punktów.
6. Wojciech Tetlak, Tomasz Litwin, Damian Żak z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Biłgoraju. Opiekun – Jarosław Dubiel. Zespół w sumie uzyskał 284 punkty.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!