Lusterka inspekcyjne i chwytaki magnetyczne w ofercie Högert Technik

23 sierpnia 2018, 11:07

Marka Högert Technik rozszerzyła asortyment narzędzi warsztatowych o uchwyty magnetyczne, teleskopowe oraz lusterka inspekcyjne. Prezentowane modele znajdą zastosowanie zarówno w zakładach mechanicznych, produkcyjnych, jak i prywatnych warsztatach.

Chwytak magnetyczny teleskopowy dostępny jest w dwóch wariantach w zależności
od wymiaru regulacji wysięgnika (HT4R506 135-640 mm; HTR4508 195-810 mm). Główna funkcja tego produktu przynależy podnoszeniu elementów metalowych z trudno dostępnych miejsc. Zastosowanie silnego magnesu (HT4R506 2,7 kg; HTR4508 3,6 kg), zapewnia przyczepność, zaś oświetlenie LED zamontowane w końcówkę narzędzia wpływa na wygodę użytkowania. Konstrukcję wieńczy ergonomiczna, dwuskładnikowa rękojeść.

Chwytak magnetyczny elastyczny bez funkcji regulacji wysięgnika występuje w dwóch wariantach (HT4R509: 510 mm; HT4R510: 610 mm). Pierwszy indeks służy do podnoszenia metalowych elementów z trudno dostępnych miejsc, magnes jest w stanie podnieść przedmioty o wadze 1 kg. Model HT4510 dzięki czteroramiennemu uchwytowi pozwala dodatkowo na przenoszenie części niemetalowych. Dane modele tak samo, jak chwytaki teleskopowe charakteryzują się trwałą i kompaktową budową oraz wygodą rękojeść.

 

Lusterka inspekcyjne występujące w formie okrągłej i prostokątnej są pomocne przy oglądaniu elementów w trudno dostępnych miejscach. Lusterko okrągłe (HT4R502)  posiada średnicę 52 mm, jest zamontowane na teleskopowym przegubie z obracaną głowicą, która umożliwia ustawienia kąta lusterka. Regulacja teleskopowego wysięgnika pozwala na jego regulację w zakresie od 245 do 715 mm. Ergonomiczny uchwyt z dwukomponentowego tworzywa zapewnia stabilny i wygodny chwyt. Prostokątne lusterko inspekcyjne (HT4R504) o wymiarze 50 x 80 mm w porównaniu do jego okrągłego odpowiednika, posiada dodatkowo źródło światła LED, umożliwiając sprawdzenie, również nieoświetlonych elementów. Teleskopowy przegub jest regulowany w zakresie od 300 do 880 mm.

Uchwyty magnetyczne Högert Technik dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki na terenie całego kraju od września bieżącego roku. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!