Dwie stacje klimatyzacji z rekomendacją Mercedesa

, 17 maja 2016, 15:11

KONFORT 780 jest dotychczas jedyną stacją klimatyzacji „bi-gas” obsługującą dwa czynniki chłodnicze, rekomendowaną przez koncern Mercedes-Benz. Rekomendację tego producenta ma też stacja KONFORT 760R, przeznaczona do obsługi samochodów z nowym czynnikiem 1234yf.

Do przeglądów i obsługi większości nowych pojazdów producent ze Stuttgartu zalecał dotąd stosowanie w swojej sieci warsztatów stacji KONFORT 760R na czynnik R134a. W drugiej połowie 2016 roku, Mercedes-Benz wprowadzi nowe czynniki chłodnicze do pojazdów swojej marki. Wśród nich znajdzie się czynnik R1234yf, który pozwoli na dostosowanie produkcji do najnowszych norm międzynarodowych, wymagających stosowania gazów przyjaznych dla środowiska.

KONFORT 760R jest przeznaczony do obsługi czynnika R1234yf. Zarządzanie serwisem jest w pełni zautomatyzowane, nie wymaga użycia żadnego ręcznego zaworu. Stacja daje możliwość konfiguracji na stary czynnik R134a . Wśród opcji dostępnych dla tego modelu, na uwagę zasługuje możliwość zastosowania zestawu Identyfikatora Czynnika.

KONFORT 780R zawiera dwa zbiorniki wewnętrzne oraz dwa oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika. Stacja, po wykonaniu płukania przewodów, które zajmuje około jednej minuty, jest gotowa do zamiennej obsługi pojazdów wyposażonych w czynnik R134a lub nowy R1234yf. Obsługa stacji jest w pełni automatyczna.

Obie stacje wykorzystują system hermetycznych pojemników na olej, podzespół blokady wagi i automatyczną kontrolę wagi czynnika oraz zestaw identyfikatora czynnika.

Identyfikator czynnika chłodniczego: wykrywa typ czynnika chłodniczego R134a lub R1234yf  oraz sprawdza ich stopień czystości. W przypadku niewłaściwego lub zanieczyszczonego czynnika, system ostrzega operatora i blokuje pracę stacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!