Światło w garści

1 października 2015, 8:51

Popularność lamp warsztatowych stale rośnie, a ich producenci wciąż zaskakują nowymi pomysłami. Takim przykładem jest najnowszy model Philips RCH5.

Najważniejszym parametrem lampy warsztatowej niezmiennie pozostaje jakość światła. W modelu RCH5 źródłem są 3 diody LED o temperaturze barwowej 6500 K, przez co światło lampy zbliżone jest do światła dziennego. Model RCH5 może pracować w dwóch trybach: eco, w którym wartość strumienia wynosi 55 lumenów, bądź boost, który jest dwukrotnie mocniejszy. W obu przypadkach kąt rozsyłania wiązki światła wynosi 120 stopni.

Coraz więcej modeli lamp warsztatowych zasilanych jest bezprzewodowo. Nie inaczej jest w przypadku RCH5, w której wbudowane baterie pozwalają na ciągłą pracę przez 5 godzin. Ładowanie akumulatora można przeprowadzić poprzez tradycyjne gniazdko elektryczne o napięciu 100-240 V, port USB w komputerze lub samochodowe gniazdo 12V. W fabrycznym opakowaniu lampy znajduje się płaska wtyczka do kontaktu i przewód USB o długości 1 metra.

Nie mniej ważną cechą lampy warsztatowej jest sposób jej mocowania. W obudowie modelu RCH5 zamontowano wysuwany i obracany wokół własnej osi haczyk. Lampa posiada również klips, który umożliwia łatwe mocowanie np. przy pasku lub kieszeni kombinezonu.

Po raz pierwszy w gamie lamp warsztatowych marki Philips zastosowano regulowaną, w zakresie 180 stopni, nóżkę. Gwarantuje ona stabilne ustawienie na płaskiej powierzchni. Dodatkowo w jej podstawie znajduje się silny magnes, który umożliwia zaczepienie lampy pod różnym kątem na pionowych bądź skośnych powierzchniach.

Specyficzne warunki pracy w warsztacie samochodowym wymagają od lampy obudowy odpornej na uszkodzenia mechaniczne, zalania oraz zabrudzenia. Ta w modelu RCH5 wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa, a nacięcia na jej bokach zapewniają pewniejsze trzymanie w dłoni.

Lampa warsztatowa Philips RCH5 wyróżnia się kompaktowymi wymiarami: 120 mm długości, 59 mm szerokości i 13 mm grubości (bez zaczepu mocującego). Jej waga to zaledwie 105 gram. Sugerowana cena detaliczna lampy RCH5 wynosi 159 złotych.

Dowiedz się więcej

Pokonaj mrok
Pokonaj mrok

Warsztat samochodowy to specyficzne miejsce pracy, które wymaga odpowiedniego oświetlenia. Bez niego, nawet najprostsza czynność, może się skomplikować, a niedokładnie wykonana usługa odbije się na wizerunku profesjonalisty. Przekonał się o tym każdy mechanik, który codziennie porusza się pomiędzy podnośnikiem bądź kanałem i naprawianym samochodem. To z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się lampy warsztatowe. […]

Pogromca mroku
Pogromca mroku

Podczas naprawy lub konserwacji pojazdu nie ma miejsca na błędy. W swoich profesjonalnych lampach warsztatowych Philips umieszcza diody LED o dużej mocy dające szeroką wiązkę nasyconego, białego światła, które precyzyjnie oświetlają każdy szczegół. Dzięki nowoczesnej technologii lampy te zapewniają optymalną przejrzystość i widoczność, a naturalne białe światło zwiększa komfort pracy i nie męczy oczu. W […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!