Kolejna szkoła w programie “Młode Kadry”

1 lipca 2014, 9:39

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu jest trzynastą placówką, która przystąpiła do programu “Młode Kadry”, organizowanego przez Inter Cars SA. Jej uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę, wykorzystując nowoczesny sprzęt warsztatowy.

„Młode Kadry” to program przygotowany przez Inter Cars SA przy udziale partnerów: Bosch, Castrol, Luk Ina Fag, ContiTech, Mahle, NTN SNR, Osram i SKF. Ideą jest wsparcie edukacji w zakresie motoryzacji i ułatwienie młodym ludziom wejścia w życie zawodowe.

– „Korzyść jest zdecydowanie obopólna. Wykształceni mechanicy nie tylko z łatwością znajdą dobrą pracę i przyczynią się do podniesienia poziomu świadczonych usług, ale także nauczą się korzystać z określonych części oraz narzędzi." – powiedział Robert Kierzek po podpisaniu umowy z ZSS w Radomiu.

W ramach programu szkoła w Radomiu otrzymała nowoczesny sprzęt o wartości 100 000 złotych  oraz pakiet szkoleń warty 30 000 złotych. Taki sam pakiet otrzymuje każda szkoła, która zdecyduje się na przyłączenie do „Młodych Kadr”.

– „Dla nas to bezcenne, że będziemy mogli ćwiczyć na wyposażeniu, które jest dostępne w nowoczesnych warsztatach." – powiedział Radosław Burek, uczeń 1. klasy ZSS w Radomiu.

Partnerzy programu również są świadomi istoty przedsięwzięcia.

– „Korzyści płynące z tego typu działań pojawią się dopiero za jakiś czas, ale będą naprawdę ogromne." – powiedział Jarosław Krasuski z firmy OSRAM.

– „To zdecydowanie poprawi kulturę warsztatową i podniesie poziom „after market” – dodał Piotr Michałowski z SKF.

Program, choć na polskim rynku jest zdecydowanie pionierski, zdał już egzamin w krajach zachodnich.

– „Robert Bosch, założyciel naszej firmy, przykładał ogromną wagę do edukacji. Dlatego też gdy tylko usłyszeliśmy o programie „Młode Kadry”, zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w nim. Obecnie, by móc naprawić samochód potrzeba naprawdę wielkiej wiedzy i doświadczenia. Dostarczając najwyższej jakości sprzęt do szkół sprawiamy, że już po zakończeniu edukacji uczniowie będą w stanie podołać temu wyzwaniu." – powiedział Paweł Borowski z firmy Bosch.

Ceremonia dołączenia ZSS w Radomiu do programu „Młode Kadry” odbyła się w piątek, 27 czerwca 2014 roku. Po krótkim przedstawieniu istoty przedsięwzięcia przez Macieja Bobrowskiego, kierownika działu szkoleń technicznych Inter Cars SA, nastąpiło uroczyste podpisanie umowy przez dyrektor szkoły Annę Stańczyk i prezesa Inter Cars SA Roberta Kierzka. Na sali, poza przedstawicielami ZSS, uczniami oraz organizatorami i partnerami programu, obecni byli również przedstawiciele władz miasta, co niewątpliwie nadało imprezie dodatkowego prestiżu. Po zakończeniu oficjalnej części goście zapoznali się z terenem szkoły. Zwiedzili poszczególne sale warsztatowe zapoznając się ze sprzętem, który się w nich znajdował.

– „Na tle innych szkół naprawdę nie mamy się czego wstydzić w kwestii wyposażenia. Nigdy jednak nie moglibyśmy sobie pozwolić na zakup sprzętu, który dostajemy dzięki uczestnictwie w programie „Młode Kadry”. To dla nas naprawdę milowy krok." – przekonywał Paweł Maruszak, kierownik warsztatów ZSS w Radomiu pokazując kolejne pomieszczenia i urządzenia warsztatowe.

Warto zaznaczyć, że jeszcze w tym roku do programu dołączą dwie, kolejne szkoły. Więcej szczegółów poznamy po wakacjach.

Dowiedz się więcej

Rynek motoryzacyjny a edukacja zawodowa – Młode Kadry w Bydgoszczy
Rynek motoryzacyjny a edukacja zawodowa – Młode Kadry w Bydgoszczy

W jakim kierunku powinna rozwijać się edukacja zawodowa? Jaka jest rola biznesu we wsparciu szkół, a w jaki sposób szkoły powinny wspierać biznes? Na te oraz wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbył się w ramach inauguracji programu „Młode Kadry” w Bydgoszczy. Kształcenie zawodowe a oczekiwania rynku pracy Przy okazji otwarcia Regionalnego […]

Młode Kadry – III edycja nabiera rozpędu
Młode Kadry – III edycja nabiera rozpędu

Już trzeci rok z rzędu Inter Cars SA razem ze swoimi partnerami handlowymi organizuje program Młode Kadry, mający ułatwić uczniom szkół samochodowych start w przyszłym życiu zawodowym. Czym są Młode Kadry? Młode Kadry to przedsięwzięcie zbliżające światy edukacji i biznesu. Program ma być trampoliną, dzięki której młodzi ludzie mogą się wybić i łatwiej wejść na […]

Dział Szkoleń Technicznych Inter Cars na seminarium branżowym
Dział Szkoleń Technicznych Inter Cars na seminarium branżowym

Dział Szkoleń Technicznych Inter Cars SA zdobywa coraz większe uznanie wśród instytucji związanych z edukacją. Dowodem na to jest zaproszenie do udziału w seminarium branżowym szkół kształcących w zawodach mechanicznych. Seminarium jest organizowane przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Odbędzie się 6 listopada w Warszawie. Główny jego temat to „Monitorowanie i doskonalenie procesu […]

Otwarcie Regionalnego Centrum Szkoleniowego w Jedliczu
Otwarcie Regionalnego Centrum Szkoleniowego w Jedliczu

Już wkrótce program „Młode Kadry” Inter Cars SA zostanie zasilony przez kolejną placówkę. W Jedliczu odbędzie się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Szkoleniowego. Otwarcie Regionalnego Centrum Szkoleniowego w Jedliczu, odbędzie się 4 listopada 2014 r, w Zespole Szkół im. Armii Krajowej przy ulicy Tysiąclecia 15 (Jedlicze), o godz. 10:00. W ramach uroczystości odbędzie się oficjalne podpisanie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!