20 lat Helli na rynku polskim

6 czerwca 2013, 13:04

W bieżącym roku Hella Polska obchodzi swoje 20-te urodziny. Z tej okazji firma zdecydowała się na podsumowanie swojej działalności.

Jubileusz Helli

Hella jest obecna na rynku polskim od 1993 roku. Początkowo w ofercie dominowały produkty z obszaru oświetlenia i elektryki pojazdowej, z upływem lat oferta była sukcesywnie poszerzana o nowości oświetleniowe takie m.in.:  jak reflektory ksenonowe do Mercedesa 210 (E klasa), akcesoryjne reflektory ksenonowe – Luminator Xenon, reflektory bi-ksenonowe do VW Passata, dołączały też inne grupy produktów. Dzisiaj Hella Polska prowadzi dystrybucję – oprócz wspomnianego wcześniej oświetlenia i elektryki – żarówek samochodowych, części z zakresu elektroniki, systemów termicznych Behr Hella Service (asortyment z zakresu chłodzenia i klimatyzacji), elementów wyposażenia warsztatowego w tym testerów diagnostycznych Hella Gutmann Solutions oraz urządzeń i narzędzi do serwisowania klimatyzacji Hella Nussbaum Solutions.

Uzupełnieniem oferty produktowej jest rozbudowana oferta w zakresie wspomagania sprzedaży i serwisu technicznego m.in. kompleksowy program szkoleń czy szereg usług dedykowanych warsztatom takich jak np. infolinia techniczna (Hella Gutmann Solutions) czy dostęp do technicznej bazy danych  HGS Data. Z myślą o warsztatach, które  nie dysponują dużymi zasobami gotówki, a chcą poszerzyć zakres usług,  Hella Polska wprowadziła ostatnio ofertę dzierżawy urządzeń wyposażenia warsztatowego.

Od początku swojej działalności firma Hella Polska obsługuje niezależny rynek części zamiennych oraz dostarcza produkty – głównie oświetleniowe – bezpośrednio do producentów autobusów, przyczep i naczep, samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych oraz pojazdów specjalnych. Hella Polska obsługuje również klientów z rynku litewskiego.

W ciągu ostatnich 3 lat Hella Polska przeprowadziła szereg zmian wewnętrznych, aby być móc lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i partnerów handlowych. Wśród zmian znalazło się m.in. utworzenie profesjonalnego działu Obsługi Klienta i Logistyki, zmiana magazynu i systemu komputerowego, a także utworzenie oddzielnych działów handlowych dedykowanych klientom z segmentu „Aftermarket“ oraz „Special OE“. W siedzibie firmy w Warszawie powstało nowoczesne centrum techniczne przeznaczone do prowadzenia szkoleń, a także infolinia pomocy technicznej, dzięki której pracownicy warsztatów otrzymują wsparcie w zakresie diagnostyki i napraw pojazdów.

Zmiany na rynku lokalnym zbiegły się z  globalnym przedefiniowaniem przez Hella strategii komunikacji na niezależnym rynku wtórnym. „Części, narzędzia, usługi” to nowa koncepcja, która zastąpiła dotychczasową strategię „4+2” tj. 4 główne grupy produktowe (oświetlenie, elektronika, elektryka, systemy termiczne) oraz wsparcie techniczne i wspomaganie sprzedaży. Dotychczasowa strategia nie odzwierciedlała już w pełni oferty Hella. Zakres usług oraz portfolio produktów uległo znacznemu poszerzeniu w ciągu ostatnich lat, dlatego zmiana była konieczna.

Dowiedz się więcej

Poszerzona oferta części oświetleniowych i elektronicznych HELLA
Poszerzona oferta części oświetleniowych i elektronicznych HELLA

HELLA Polska poszerzyła swoją ofertę oświetlenia i elektroniki pojazdowej. W styczniu 2013 r. uzupełniono ją o nowe reflektory biksenonowe, czujniki świateł cofania i czujniki ciśnienia oleju. Nowe referencje HELLA 4 reflektory przednie Bi-Xenon + LED, z/bez dynamicznych świateł drogowych, zastosowanie: VW Touareg (7P5) 14 czujników świateł cofania, zastosowania m.in.: Mercedes-Benz klasy B, Nissan 350Z, Qasqai, […]

Nowy katalog klimatyzacji Behr Hella Service
Nowy katalog klimatyzacji Behr Hella Service

Firma Behr Hella Service udostępniła nowy katalog klimatyzacji dla samochodów osobowych i dostawczych. W porównaniu z poprzednim wydaniem, liczący ponad ponad 1000 stron katalog zawiera o ponad 15 marek samochodów i 700 modeli aut więcej. W katalogu znajduje się ponad 2 600 produktów do 56 marek pojazdów i ponad 1 700 modeli samochodów. Po raz pierwszy w […]

Inteligentny czujnik akumulatora od Helli
Inteligentny czujnik akumulatora od Helli

Inteligentny czujnik akumulatora Hella (IBS) informuje o aktualnym poziomie energii i umożliwia rozplanowanie jej zapasu. IBS mierzy też parametry akumulatora, takie jak napięcie, prąd i temperatura. Hella (IBS) Na podstawie wartości pomiarów są algorytmicznie obliczane informacje dotyczące poziomu naładowania (SOC), starzenia akumulatora (SOH) oraz przewidywanej zdolności rozruchowej (SOF). System IBS jest przeznaczony do użytku z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!