Nowy prezes firmy Moto-Profil

24 listopada 2021, 13:27

Leszek Żurek, jeden z trzech współzałożycieli i wieloletni członek zarządu firmy Moto-Profil nie piastuje już stanowiska prezesa. Zastąpił go Michał Tochowicz.

Leszek Żurek związany jest z Moto-Profilem od 1993 roku. Na przestrzeni lat odpowiadał m.in. za kwestie finansowe i logistyczne, a od 2019 roku pełnił funkcję prezesa zarządu. Teraz został przewodniczącym rady nadzorczej Moto-Profilu, a stanowisko prezesa firmy objął Michał Tochowicz.

– Moja rezygnacja to naturalny efekt zmian pokoleniowych w Moto-Profilu. Mam pewność, że młodsze pokolenie, na czele z Michałem Tochowiczem, z którym ramię w ramię pracowałem przez ostatnie lata, będzie z sukcesami kontynuowało ścieżkę dynamicznego wzrostu. Jednocześnie jestem dumny z tego, że przez niemal trzy dekady miałem okazję budować tak wspaniałą organizację. Teraz jednak przyszła pora, aby poświęcić więcej czasu rodzinie – mówi Leszek Żurek.

Od lewej: Leszek Żurek i Michał Tochowicz.

Michał Tochowicz związany jest z Moto-Profilem od początku swojej ścieżki zawodowej. Zaczynał pracując w magazynie, następnie odpowiadał m.in. za organizację wydarzeń i początkujący wtedy projekt ProfiAuto, a później – za rozwój strategiczny marki. Od dwóch lat, jako wiceprezes, pod swoimi skrzydłami miał głównie kwestie prawne i kadrowe, aktywnie wspierając również pracę innych działów firmy. W 2020 roku dołączył do rady nadzorczej TEMOT International – jednego z największych światowych stowarzyszeń zrzeszających dystrybutorów części zamiennych – aktywnie działając na rzecz rozwoju standardów branżowych.

– Przyjmuję nową rolę z entuzjazmem, mając świadomość odpowiedzialności, jaka się z nią wiąże. Moto-Profil oraz nasze marki – ProfiAuto i MOTO Flota – to bardzo prężnie działające organizmy, w czym Leszek miał ogromny udział i za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Wraz z zespołem będziemy kontynuować rozwój nowych technologii oraz kanałów dystrybucji części w kraju i zagranicą, zachowując zarazem dotychczasowy charakter współpracy z partnerami biznesowymi. Jestem pewny, że Leszek będzie z naszych działań dumny. Tak, jak dumny byłby mój mentor – śp. Tata – podsumowuje Michał Tochowicz.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Stołeczny, 24 listopada 2021, 15:57 18 -4

Gratulacje i wielu sukcesów na dalszej ścieżce zawodowej.

Odpowiedz

Anonim, 24 listopada 2021, 19:10 14 -16

To koniec firmy

Odpowiedz

Anonim, 25 listopada 2021, 10:25 8 -6

Teraz to dopiero będą czystki i kolesiostwo

Odpowiedz

MOTOBAJ, 25 listopada 2021, 11:44 5 -5

Wszystkiego najlepszego i dalszej drogi zawodowej pełnej SUKCESÓW
zespół MOTOBAJ

Odpowiedz

Tenant, 27 listopada 2021, 19:57 2 0

To początek, czy koniec zmian?

Odpowiedz

Anonim, 29 listopada 2021, 8:47 7 0

dla klientów to się zmienia od wielu lat jak profil odpłynał w swoje wizje. odlecieli a ich miejsce na półkach zajął konkurent z krakowa. Zmiany wewnątrz firmy to nie mój staw ale widać po tym ilu wartościowych ludzi zwolnili albo odeszli i jak to się przełożyło na obroty u klientów. tracą rynek przynajmniej w polsce ale robią dobrą minę do złej gry. Przedstawiciele mają fajnie bo zamiast pracować to ciągle się szkolą. ich sprawa ale to pokolenie tego nie uciągnie. jak słyszysz że zatrudnili kogos nowego to zawsze to jest motoryzacyjny leszcz ale dobrze któregoś z prezesów po plecach klepie. Tak to wygląda.

Odpowiedz

Anonim, 29 listopada 2021, 10:15 4 -1

Po co ten dziekć, dajcie im szanse, niewidzialna ręka rynku i tak wszystko zweryfikuje.

Odpowiedz

Anonim, 29 listopada 2021, 15:48 6 -1

już zweryfikowała. 4-5 lat temu MP miał u mnie lekko ponad 50% udziału (nie licząc sprzetu warsztatowego) a Motorol max 5% udziału. W tym roku Motorol jest na 45% a MP na 10%. Moje obroty rosną rok do roku o jakieś 35%. Sprzęt warsztatowy stracili bo nie mają nic na magazynie, 300 tys poszło do innej firmy bo handlowiec nie chciał się schylić.

Odpowiedz

MotoArt, Paweł, 29 listopada 2021, 16:12 5 -5

Gratulacje przesyła załoga MotoArt Kielce.
Proszę się podpisywać na forum Panie i Panowie.

Odpowiedz