Handlopex partnerem Groupauto Polska

22 marca 2021, 13:52

Groupauto Polska poinformowała o podpisaniu umowy członkowskiej ze spółką akcyjną Handlopex. Umowa wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2021 r.

Handlopex S.A., z obrotem rzędu 180 mln euro, z osiemnastoma oddziałami o łącznej powierzchni magazynowej ponad 90.000 mkw., ponad 650 osobowym zespołem i roczną sprzedażą opon na poziomie ponad 3 mln sztuk, należy do największych europejskich dystrybutorów w tym segmencie.

Budując w ramach Groupauto Polska współpracę operatorów opon i reszty części zamiennych chcemy wykorzystać synergię obu kanałów dystrybucji i usług, potencjał logistyczny, wzmocnić koncepcje warsztatowe i otworzyć nowe możliwości sprzedaży dla współpracujących z nami producentów i dostawców. – powiedział Mariusz Dankowski, CEO Groupauto Polska – Jest to też krok w stronę wyzwań nadchodzącej transformacji rynku samochodowego i przyszłego EV aftermarketu, w którym, obok baterii, ważna część obsługi i naprawy pojazdów będzie koncentrować się w strefie koła i opony.

Groupauto Polska powstała w 1999 r. jako platforma wspólnych zakupów i polityki marketingowej dla niezależnych dystrybutorów części samochodowych, zorientowanych na obsługiwanie rynków lokalnych, i jako taka stała się oficjalnym, polskim członkiem Groupauto International. Z końcem 2017 GA PL weszła w struktury Alliance Automotive Group, której udziałowcem jest amerykańska firma Genuine Parts Company. Z połączenia powstał największy na świecie dystrybutor części zamiennych na rynku aftermarket o łącznym obrocie 10 mld USD i zasięgu geograficznym na trzech kontynentach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!