Brembo przejmuje kontrolę nad chińskim producentem tarcz hamulcowych

28 października 2015, 9:48

Firma Brembo, na mocy umowy z przedsiębiorstwami ASIMCO Limited i ASIMCO Technologies Hong Kong Limited, przejmie 66% udziałów w chińskiej spółce ASIMCO Meilian Braking Systems.

ASIMCO Meilian posiada znajdującą się w miejscowości Langfang fabrykę, produkującą tarcze hamulcowe do samochodów osobowych. Firma zatrudnia 580 osób, a jej sprzedaż roczna w 2015 r. szacowana jest na ok. 90 mln euro. Tarcze hamulcowe z Langfang trafiają m.in. na pierwszy montaż do chińskich fabryk samochodów.

Wartość transakcji szacowana jest na 86 mln euro. Po uzyskaniu wszelkich wymaganych zgód urzędów antymonopolowych, Brembo stanie się właścicielem 66% udziałów w ASIMCO Meilian Braking Systems.

– „Chiny są wciąż największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie i ta tendencja utrzyma się przez kolejne lata. Chińskim producentom samochodów potrzeba lepszej jakości technologii oraz upowszechnienia globalnych platform samochodowych. Nowa inwestycja Brembo w Chinach potwierdza strategię naszej grupy do wspierania partnerów działających globalnie i lokalnie tam, gdzie potencjał wzrostu jest najwyższy" – powiedział Alberto Bombassei, prezes zarządu Brembo S.p.A.

Dowiedz się więcej

Nowa linia zacisków Brembo do samochodów klasy wyższej
Nowa linia zacisków Brembo do samochodów klasy wyższej

Podczas targów IAA we Frankfurcie, Brembo zaprezentowało nowy zacisk hamulcowy z pięcioma otworami, który umożliwia 8% redukcję wagi przy jednoczesnym zachowaniu sztywności. Podczas 66. edycji Frankfurt Motor Show, Brembo przedstawiło nową gamę aluminiowych zacisków dedykowanych samochodom klasy wyższej. Nowy, stały zacisk dostępny w wersji 17 cali (5,9 kg wagi),  18 cali (7,8 kg) i 19 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!