Transport i składowanie brudnych czyściw – jak robi to MEWA?

6 sierpnia 2015, 14:32

Brudne czyściwa, jakie powstają w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych w trakcie produkcji lub prac naprawczych, zawierają z reguły niebezpieczne substancje w postaci olejów czy rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń, a zatem ich usuwanie musi odbywać się w sposób bezpieczny i niezawodny.

Zużyte jednorazowe czyściwa kwalifikowane są z reguły jako niebezpieczne odpady, które należy odpowiednio usuwać. Inaczej jest w przypadku czyściw wielokrotnego użytku, oferowanych przez firmę MEWA w ramach systemu pełnej obsługi, bowiem zużyte czyściwa, które są prane przez usługodawcę, mogą być potem wykorzystane ponownie – nie są odpadem w rozumieniu przepisów o ochronie środowiska. Za usunięcie wypłukanych w trakcie prania substancji zanieczyszczających odpowiada firma MEWA.

Nasączone w.w. cieczami i substancjami brudne czyściwa są łatwopalne. Oleje stosowane do czyszczenia, mające zdolność do samonagrzewania się, mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać tym samym ciepło, powodujące zapalenie się czyściwa. Dlatego też brudne czyściwa nie powinny być składowane w otwartych pojemnikach. Należy w tym celu stosować tylko zamykane pojemniki.

MEWA Textil-Service AG & Co. ma na to rozwiązanie o nazwie SaCon.  Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA są wysłane, składowane i odbierane wyłącznie w opracowanych przez firmę MEWA bezpiecznych pojemnikach.

Pojemnik SaCon posiada właściwości, które sprawiają, że umożliwia on bezpieczne składowanie czyściw i najwyższe bezpieczeństwo w trakcie ich transportu:

  • posiada szczelne zamknięcie
  • spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa
  • pokrywę zaopatrzona jest w uszczelkę, zamontowaną metodą wtrysku, można ją   szybko i szczelnie zamknąć dzięki zaciskom 
  • jest zaopatrzony w praktyczne kółka ułatwiające jego transportowanie.

 

Tak zabezpieczony kontener SaConmożna nawet po zakończeniu pracy pozostawić w miejscu, gdzie został ustawiony w warsztacie, a więc tam, gdzie jest najczęściej używany.

Klient MEWAotrzymuje czyściwo wielokrotnego użytku o dobrej chłonności. MEWAbierze na siebie obowiązki wynikające z przepisów o bezpieczeństwie i ochrony środowiska naturalnego w odniesieniu do czyściw.Klient nie musi zatem sam wykazywać, iż zanieczyszczony materiał usunięto i wykorzystano ponownie. Będąc produktem wielokrotnego użytku, czyściwa są też ekologiczne. Pozwalają one zredukować znaczne ilości niebezpiecznych odpadów, bowiem mogą być prane i ponownie stosowane do 50 razy. Brudne czyściwa są prane przez firmę MEWA i przygotowywane do ponownego użycia z zachowaniem wymogów określonych w normach DIN EN ISO 9001 oraz DIN EN ISO 14001.

Dowiedz się więcej

Czyściwa MEWA w systemie pełnej obsługi
Czyściwa MEWA w systemie pełnej obsługi

System pełnej obsługi firmy MEWA polega na tym, iż do klienta dostarczane są czyste czyściwa i jednocześnie w ustalonych w umowie odstępach czasowych odbierane są czyściwa zabrudzo-ne, które są potem prane ekologicznie. Następnie, czyste już czyściwa, wysyłane są ponownie do klienta. Uszkodzone lub zużyte czyściwa wymieniane są na nowe. Ważną rzeczą jest również fakt, że […]

Urządzenie do czyszczenia części Mewa Bio-Circle
Urządzenie do czyszczenia części Mewa Bio-Circle

Ręczne czyszczenie części maszyn to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w warsztatach. Aby móc łatwo, a zarazem efektywnie usuwać tłuszcze i czyścić części, niezbędne jest odpowiednie urządzenie. Firma Mewa oferuje stół do czyszczenia części Mewa Bio-Circle, ze specjalnym pędzlem i płynem czyszczącym niezawierającym  rozpuszczalników. Proponując to urządzenie, Mewa poszerza swój serwis obejmujący tekstylne czyściwa wielokrotnego […]

Mata absorpcyjna Multitex –  czystość i bezpieczeństwo podczas napraw
Mata absorpcyjna Multitex – czystość i bezpieczeństwo podczas napraw

W trakcie napraw pojazdów i maszyn często dochodzi do wycieku niebezpiecznych cieczy, które są zagrożeniem dla środowiska naturalnego i zanieczyszczają posadzkę oraz stanowisko pracy. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu, w którym pomóc może mata absorpcyjna od MEWY. Mata wchłaniająca, ułożona pod naprawianą maszyną, błyskawicznie wchłania wszytkie ciecze, takie jak oleje silnikowe i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mike-L, 11 sierpnia 2015, 7:26 0 0

'Dlatego też brudne czyściwa nie powinny być składowane w otwartych pojemnikach. Należy w tym celu stosować tylko zamykane pojemniki." - Czy toco czytam to pomyłka, czy otwarte pojemniki muszą być zamykane?

Odpowiedz

PLISAK, 18 lipca 2018, 16:02 2 0

Przestrzegam przed usługami tej firmy. Stosuje nieuczciwe zapisy w umowach, handlowcy wprowadzają klientów w błąd. W umowie jest zapis, że wypowiedzenie wynosi pół roku, ale ważne jest na koniec roku - ten koniec roku firma interepretuje w taki sposób, że jeśli wypowiedzenie zostało złożone np. 2 stycznia 2014 roku, to końcem roku będzie koniec roku 2015. Nasyłają na ludzi komorników, a potem jeszcze żądają góry pieniędzy np. za brakujące szmatki.

Odpowiedz