Mata absorpcyjna Multitex – czystość i bezpieczeństwo podczas napraw

22 grudnia 2015, 11:03

W trakcie napraw pojazdów i maszyn często dochodzi do wycieku niebezpiecznych cieczy, które są zagrożeniem dla środowiska naturalnego i zanieczyszczają posadzkę oraz stanowisko pracy. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu, w którym pomóc może mata absorpcyjna od MEWY.

Mata wchłaniająca, ułożona pod naprawianą maszyną, błyskawicznie wchłania wszytkie ciecze, takie jak oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary czy ługi. Są one zasysane z powierzchni maty i bezpiecznie gromadzone w jej rdzeniu wykonanym ze specjalnego włókna. Dzięki temu powierzchnia maty pozostaje zawsze czysta.

Mata absorpcyjna MEWA MULTITEX ma bez wątpienia kilka zalet, dzięki czemu sprawdza się  w warsztatach naprawczych i w przemyśle. Jej główne zalety to:

  • Mały ciężar
  • Niewielkie rozmiary
  • Elastyczne możliwości zastosowania
  • Duża nasiąkliwość
  • Nie jest odpadem.

Pomimo niewielkich rozmiarów i małego ciężaru – mata waży tylko 600 gramów – mata jest w stanie wchłonąć do 3 litrów cieczy.
Mata jest elastyczna w zastosowaniu: także duże powierzchnie pod i wokół naprawianych maszyn można zabezpieczyć, układając na nich maty jedna obok drugiej, co tworzy jednolitą powierzchnię wchłaniającą.

 

Ekologicznie i stosownie do potrzeb

Użytkownik może otrzymać matę MULTITEX w ramach usługi pełnego serwisu: w ustalonych w umowie odstępach czasowych. Zanieczyszczone maty są odbierane od klienta, prane ekologicznie, a w razie potrzeby wymieniane na nowe, a następnie – już czyste – ponownie dostarczane klientowi.
Mata nie stanowi przy tym odpadu w rozumieniu Ustawy o odpadach. Natomiast usługa pełnego serwisu firmy MEWA to optymalnie dostosowany do potrzeb i tani sposób na wyeliminowanie kłopotów z odpadami i nakładami na ich usuwanie, co ostatecznie bez wątpienia wychodzi na dobre także środowisku naturalnemu.
 

Dowiedz się więcej

Nowy katalog „World Wide Work by MEWA” już dostępny
Nowy katalog „World Wide Work by MEWA” już dostępny

Punktualnie na jesień ukazuje się najnowsze wydanie katalogu markowych artykułów BHP pod nazwą „World Wide Work by MEWA”. Oferta przeznaczona dla grupy docelowej, jaką są kobiety, została w nim poszerzona i zawiera nowe spodnie o kobiecym kroju wykonane z tkaniny soft shell, bardziej wcięte w talii kurtki i duży wybór modeli obuwia ochronnego dla pań. […]

Transport i składowanie brudnych czyściw – jak robi to MEWA?
Transport i składowanie brudnych czyściw – jak robi to MEWA?

Brudne czyściwa, jakie powstają w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych w trakcie produkcji lub prac naprawczych, zawierają z reguły niebezpieczne substancje w postaci olejów czy rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń, a zatem ich usuwanie musi odbywać się w sposób bezpieczny i niezawodny. Zużyte jednorazowe czyściwa kwalifikowane są z reguły jako niebezpieczne odpady, które należy odpowiednio usuwać. Inaczej […]

MEWATEX ULTRA do czyszczenia delikatnych powierzchni wrażliwych na uszkodzenia
MEWATEX ULTRA do czyszczenia delikatnych powierzchni wrażliwych na uszkodzenia

Czyściwo wielokrotnego użytku MEWATEX ULTRA zostało stworzone z myślą o delikatnych lub wrażliwych powierzchniach. MEWA oferuje ten produkt w systemie pełnej obsługi. Czyściwa przemysłowe wielokrotnego użytku w ramach usługi pełnego serwisu firma MEWA oferuje od ponad stu lat. Klient otrzymuje pierwszą partię nowych czyściw. Po zabrudzeniu są one odbierane i prane ekologicznie przez firmę MEWA, […]

Czystość ma wpływ na postrzeganie firmy przez klientów
Czystość ma wpływ na postrzeganie firmy przez klientów

Czyste wnętrze w dużym stopniu ma wpływ na wizerunek firmy. Szczególnie ważne jest to w zimie, gdy mokre i zabłocone buty, śnieg i błoto powodują zabrudzenia w warsztacie i w recepcji. Jeśli warsztat motoryzacyjny chce zrobić dobre pierwsze wrażenie na swoich klientach, nie może sobie pozwolić na to, by maty przy wejściu były brudne, zaniedbane, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!