Brembo zainwestuje w Meksyku 32 miliony euro

3 grudnia 2014, 10:38

Brembo wybuduje w Meksyku zakład produkujący aluminiowe zaciski hamulcowe. W skład obiektu będzie wchodziła nowa odlewnia aluminium oraz zakład obróbki, które pozwolą wyprodukować dwa miliony zacisków rocznie. Szacowany koszt inwestycji to 32 miliony euro.

Produkty z meksykańskiej fabryki będą przeznaczone dla klientów z regionu NAFTA. Powierzchnia placówki będzie wynosiła 31,5 tysiąca metrów kwadratowych, a po osiągnięciu pełnej gotowości zacznie generować roczne obroty na poziomie 100 milionów euro.

Obiekt powstanie w Escobedo, Nuevo Leon, na obrzeżach Moterrey w Meksyku. Zgodnie z planem, zakład rozpocznie produkcję w 2016 roku, a pełną funkcjonalność osiągnie pod koniec 2018 roku. Całkowita inwestycja Brembo wyniesie 32 miliony euro i rozłoży się na lata 2015-2017.

Odlewnia będzie zdolna do przetopienia 14 tysięcy ton aluminium, a zakład obróbki wyprodukuje 2 miliony zacisków rocznie. Po uzyskaniu pełnej sprawności, zakład pokryje powierzchnię 31,5 tysiąca metrów kwadratowych, zapewni 500 nowych miejsc pracy i obrót rzędu 100 milionów euro.

Zaciski będą przeznaczone dla producentów oryginalnego wyposażenia z Europy, Azji i Ameryki, którzy obecnie bądź w niedalekiej, przyszłości będą mieli swoje hale produkcyjne na terenie Meksyku, lub kupują produkty Brembo na terenie Stanów Zjednoczonych. Inwestycja pokrywa się z obraną ścieżką rozwoju na terenie Ameryki Północnej, która zakłada ekspansję działań produkcyjnych w Homer w stanie Michigan, a także uzupełnia się z niedawno ogłoszoną budową odlewni żeliwa, również w Michigan, która ma zostać ukończona w 2017 roku.

W 2014 roku region NAFTA (Kanada, USA, Meksyk) został najważniejszym rynkiem sprzedaży Brembo, notując w pierwszych dziewięciu miesiącach wzrost o blisko 25% w stosunku do analogicznego okresu roku 2013. Z tego względu grupa kontynuuje rozwój na kontynencie nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Meksyku, gdzie rynek motoryzacyjne stale rośnie.

– „Otwarciem nowego zakładu w Meksyku Brembo pokazuje silną wolę i chęć do dalszego rozwoju w Ameryce Północnej. Szybko rosnący popyt na aluminiowe zaciski w krajach nieeuropejskich otwiera Brembo możliwość dalszego rozwoju w Ameryce Północnej, która zawsze była miejscem liderów tej technologii. Możemy zdobyć przewagę inwestując w siły produkcyjne blisko naszych klientów, na lokalnym rynku." – powiedział Prezes Grupy Alberto Bombassei.

Dowiedz się więcej

Brembo Poland połączone z Brembo Sp. z o.o.
Brembo Poland połączone z Brembo Sp. z o.o.

Brembo połączyło swoje spółki funkcjonujące na terenie Polski. Do 2016 r. włoski koncern wybuduje w naszym kraju kolejną fabrykę. Kilka dni temu zakończył się proces połączenia spółek Brembo Poland Sp. z o.o. (z siedzibą w Dąbrowie Górniczej) oraz Brembo Sp. z o.o. (z siedzibą w Częstochowie). Formalnie wiodącym podmiotem zostało Brembo Poland. Istnienie dwóch spółek […]

Przychody Brembo rosną
Przychody Brembo rosną

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2014 r. przychody Brembo wzrosły o 16,1% – do 1 340,3 mln euro. W porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, zysk netto firmy wzrósł o prawie połowę. EBITDA (zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji) wyniósł 203,3 mln euro (+35%), EDIT (zysk operacyjny) to 129,9 mln […]

Hamulce Brembo w nowym Camaro
Hamulce Brembo w nowym Camaro

Według specjalistów szósta generacja Camaro to najlepszy i najbardziej efektywny model w historii marki. Sportowe układy hamulcowe dla nowego muscle car’a dostarcza firma Brembo. Wszystkie wersje nowego Camaro dostępne są ze sportowym układem hamulcowym Brembo. Standardowo jest on montowany w modelu SS. Układ ten wyposażony jest w 345 mm tarcze z przodu i 338 mm […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!