BorgWarner przejmuje Drivetek AG

7 grudnia 2022, 9:57

BorgWarner ogłosił przejęcie firmy Drivetek AG. Operacja ta ma na celu wsparcie działalności firmy w zakresie wysoko napięciowych wentylatorów i dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Firma Drivetek, z siedzibą w Szwajcarii, oferuje usługi inżynieryjne i produkty z zakresu inwerterów, elektrycznych systemów napędowych i energoelektroniki, a także linię produktów obejmującą specjalistyczne falowniki do elektrycznych maszyn wirowych. Wśród kompetencji Drivetek wymienia się także projektowanie napędów, części elektrycznych, inżynierii systemowej i oprogramowania.

Wartość przedsiębiorstwa wyceniona została na 35 mln CHF (około 37 mln USD), z czego 25 mln CHF (około 27 mln USD) zostało zapłacone w momencie zamknięcia transakcji. Dodatkowe 10 mln CHF (ok. 11 mln USD) ma zostać wypłacone w formie płatności warunkowych w ciągu najbliższych trzech lat.

– Drivetek jest ważnym partnerem dla BorgWarner w działalności w zakresie wentylatorów elektrycznych. — powiedział Frédéric Lissalde, prezes i dyrektor generalny BorgWarner. – Przejęcie zespołu Drivetek jest inwestycją, która zwiększa nasze możliwości w zakresie energoelektroniki w falownikach pomocniczych, co jak się spodziewamy, przyspieszy rozwój naszej działalności wysokonapięciowej eFan.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!