OSRAM debiutuje na giełdzie

9 lipca 2013, 14:22

Firma OSRAM Licht AG została oficjalnie wydzielona z grupy Siemens i została niezależną spółką. Dzięki temu mogła zadebiutować na niemieckiej giełdzie.

OSRAM Licht AG wydzielona z grupy Siemens

Wydzielenie firmy nastąpiło na podstawie umowy o wyłączeniu i akwizycji podpisanej 28 listopada 2012 r. i zatwierdzonej przez walne zgromadzenia obu spółek (firmy Siemens w dniu 23 stycznia 2013 r. oraz firmy OSRAM Licht AG w dniu 21 stycznia 2013 r.). 5 lipca wszystkie akcje OSRAM Licht AG zostały dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym na Giełdach Papierów Wartościowych we Frankfurcie i Monachium, a także w segmencie „Prime Standard” giełdy we Frankfurcie.

Obrót akcjami spółki rozpoczął się 8 lipca pod symbolem „OSR” (WKN: LED400; ISIN: DE000LED4000). Cały kapitał akcyjny firmy został podzielony na więcej niż 100 milionów akcji. Ponad 80 proc. akcji zostanie przydzielonych obecnym akcjonariuszom Siemensa w stosunku 10:1; co oznacza, że na każdych dziesięć akcji Siemensa akcjonariusz otrzyma jedną nową akcję firmy OSRAM.

Dowiedz się więcej

Osram poszerza ofertę retrofitów LED
Osram poszerza ofertę retrofitów LED

Firma Osram zwiększyła ofertę retrofitów LED, których można używać zamiast popularnych żarówek W5W, T4W i C5W, często stosowanych na przykład w oświetleniu wnętrza samochodów. Do gamy dołączyły lampy w nowych barwach światła i na napięcie 24 V. Więcej retrofitów w Osram Zmianie uległ kształt lamp. Obecnie bańka jest okrągła i w pełni odpowiada kształtowi tradycyjnej […]

OSRAM wprowadza nowe światła LED do jazdy dziennej
OSRAM wprowadza nowe światła LED do jazdy dziennej

W ofercie firmy OSRAM pojawiły się nowe produkty LED. Są to światła do jazdy dziennej LEDriving PX-4. Posiadają homologację ECE R87 E4 i są objęte 3-letnią gwarancją producenta. Światła do jazdy dziennej LEDriving PX-4 Każda z lamp ma cztery punkty świetlne LED o temperaturze barwowej 6000 K, która zapewnia dobrą widoczność pojazdu na drodze. Niewielki pobór […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!