Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Technika

Dlaczego olej silnikowy ma ciężej w mieście niż na trasie?

Czy jazda w mieście może być szczególnym wyzwaniem dla silnika spalinowego? Zdecydowanie tak. Korki, stosunkowo krótkie trasy, praca systemu start/stop – TotalEnergies przypomina, że współczesne jednostki napędowe bardzo ciężko znoszą takie warunki pracy i w związku z tym wymagają najwyższej jakości olejów, spełniających odpowiednie wymagania konstruktorów silnika.

Wymiana filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II

W poniższym artykule omówimy lokalizację filtra kabinowego w VOLVO XC 60 II oraz jego wymianę krok po kroku.

BMW Serii 2 – awarie różnych systemów połączonych z kierownicą

W pojazdach BMW Serii 2 Active Tourer (F45) z lat produkcji 2014 – 2017 mogą wystąpić różne usterki lub nieprawidłowe działanie systemów takich jak tempomat, łopatki zmiany biegów, połączonych z kierownicą wielofunkcyjną.

Wskazówki dotyczące montowania włącznika termicznego (TSW)

Aby silniki spalinowe mogły pracować wydajnie, zachowując przy tym niski poziom zużycia i emisji substancji szkodliwych, potrzebują w miarę możliwości stałego poziomu temperatury. Wskazówki dotyczące montowania włącznika termicznego w poniższym artykule przedstawiają specjaliści marki MAHLE.

Uszkodzony czujnik ciśnienia układu klimatyzacji. Jak zdiagnozować i usunąć usterkę?

Nieprawidłowo działający czujnik ciśnienia/włącznik ciśnieniowy może doprowadzić do zakłamania parametrów roboczych układu, tym samym powodując obniżenie wydajności albo całkowitą awarię układu. Zadaniem czujnika jest też ochrona głównych podzespołów układu. Uszkodzenie czujnika/włącznika może wpłynąć na pracę oraz trwałość sprężarki klimatyzacji lub wentylatora. Specjaliści marki Nissens przygotowali poradnik, który umożliwi skuteczną diagnostykę i naprawę.

Opel Mokka – problem z hałasującymi reflektorami LED

Dosyć często kierowcy Opla Mokky skarżą się na występujące w tym pojeździe błędy. Konkretnie chodzi tutaj o adaptacyjne reflektory LED, które nadmiernie hałasują po włączeniu zapłonu w samochodzie. 

Opel Ampera – rozładowany akumulator 12V – przyczyna

Opel Ampera to samochód wykorzystujący dość specyficzny, hybrydowy układ napędowy. Silnik spalinowy pełni w nim rolę generatora prądu, magazynowanego w baterii i zasilającego silnik elektryczny, odpowiedzialny za napęd. Użytkownicy tego pojazdu często zgłaszają występowanie usterki, jaką jest rozładowywanie się standardowego, kwasowo-ołowiowego akumulatora 12 V. Niekiedy objawem usterki jest także samoczynne, sporadyczne uruchamianie się auto-alarmu.

Zapchany filtr DPF a wyniki kontroli emisji spalin. Na co zwrócić uwagę?

Aby diesle spełniające normę Euro 6 były dobrze przygotowane do bardziej rygorystycznej kontroli emisji spalin, warsztaty i właściciele pojazdów powinni zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Rozwiązania febi: wymiana filtra paliwa w samochodach z silnikami 2.2 diesel

Wymiana filtra paliwa to jeden z podstawowych podpunktów podczas corocznej obsługi serwisowej. Filtr paliwa w samochodach z silnikiem diesla o pojemności 2,2 L takich marek jak Citroën, Fiat, Ford, Jaguar, Lancia, Land Rover, Mitsubishi i Peugeot wymaga zwrócenia uwagi na kilka ważnych aspektów podczas wymiany. Jak wymienić filtr paliwa w silniku 2.2 diesel?

Rozwiązania febi: hałas i kontrolka ciśnienia oleju w BMW serii 1, 3 i 5

Podczas uruchamiania silnik jest bardzo głośny i generuje klekoczący hałas, a na desce rozdzielczej zapala się kontrolka ostrzegająca o niskim ciśnieniu oleju. Silnik przechodzi w tryb awaryjny i ma ograniczoną moc. W pamięci sterownika silnika może zostać zapamiętany kod usterki 30C1 – statyczna regulacja ciśnienia oleju silnikowego. Ta usterka występuje w niektórych modelach BMW. Jakie […]

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.