Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
26.04 The Power Behind Your Drive – febi uzupełnia ofertę 26.04 Nowość wśród olejów silnikowych 26.04 Plany i cele nowej prezes PISKP – wywiad z Jolantą Źródłowską 26.04 Dostawca podzespołów silnika zbuduje nowy magazyn 26.04 Nowe części sprzęgłowe znanego producenta w ofercie BSL

Technika

Poprawny montaż sprzęgła SAC za pomocą narzędzia 400 0237 10 i blokada transportowa BMW [FILM]

Specjalne narzędzie do sprzęgieł samonastawnych umożliwia bezsiłowy montaż docisku poprzez ściśnięcie sprężyny talerzowej na całym jej obwodzie. Wraz z montażem sprzęgła konieczne jest właściwe wycentrowanie tarczy – za pomocą trzpienia centrującego zawartego w zestawie. Niektóre sprzęgła są zablokowane specjalną blokadą transportową, przez co nie trzeba już ściskać sprężyny talerzowej. Na przykładzie sprzęgła do samochodów BMW […]

Silnik, który nie jest ani spalinowy, ani elektryczny

We współczesnych samochodach osobowych to zazwyczaj silnik spalinowy, silnik elektryczny lub ich połączenie odpowiada za wytwarzanie energii kinetycznej potrzebnej do jazdy. Istnieje jednak inny rodzaj źródła energii, którego wydajność jest znacznie lepsza niż jakiegokolwiek silnika spalinowego. W tym artykule pokażemy, dlaczego silnik Stirlinga przewyższa wszystkich swoich konkurentów i jakie są powody, dla których wciąż przegrywa […]

Sprzęgła samonastawne SAC i TAC – używaj 400 0237 10 do poprawnego montażu [FILM]

Stosowane od połowy lat 90. sprzęgła samonastawne SAC wymagają specjalnego narzędzia do ściśnięcia sprężyny talerzowej podczas montażu. Również przy sprzęgłach typu TAC należy stosować odpowiednie narzędzie do sprzęgieł samonastawnych. Firma Schaeffler prezentuje narzędzie numer 400 0237 10 w swoim filmie instruktażowym.

Wymiana pierścieni ogniowych tulei cylindrowej

Prawidłowo zamontowane pierścienie zapewniają optymalne sprężanie i wydłużają żywotność silników wysokoprężnych. Tuleje cylindrowe wraz z pierścieniem zgarniającym (z ang. anti-polishing ring), zwanym także pierścieniem ogniowym, są często montowane w silnikach narażonych na duże obciążenie.

Wymiana łożyska przedniego koła w Audi A3 [FILM]

Awaria łożyska koła powoduje nie tylko nieprzyjemny hałas, ale stwarza także niebezpieczeństwo na drodze. W filmiku instruktażowym specjaliści marki febi przedstawiają objawy uszkodzonego łożyska koła, prezentują rodzaje łożysk kół dostępnych w ofercie febi, a także wyjaśniają jak prawidłowo przeprowadzić wymianę łożyska koła na przykładzie Audi A3.

Co to znaczy PP SIDE? Montaż tarczy sprzęgła właściwą stroną [FILM]

Oznaczenie na jednej ze stron tarczy sprzęgła pozwala określić, jak powinna być ona zamontowana. Właściwy kierunek montażu tarczy sprzęgła względem docisku sprzęgła opisuje firma Schaeffler w swoim filmie instruktażowym.

Montaż uszczelki miski olejowej w silnikach Mercedes Benz OM471 [FILM]

Prawidłowy montaż uszczelki miski olejowej to najważniejszy krok, aby zapewnić szczelne połącznie pomiędzy miską olejową a blokiem silnika. Specjaliści marki Elring prezentują w poniższym filmiku jak prawidłowo zainstalować uszczelkę miski olejowej w silnikach OM 471 w samochodach marki Mercedes Benz. 

Uszkodzenia pompy próżniowej spowodowane brakiem oleju smarnego [FILM]

Brak odpowiedniego smarowania pompy próżniowej prowadzi do awarii i problemów z pracą układów wykorzystujących podciśnienie. Film instruktażowy przygotowany przez Motorservice Group przedstawia objawy, które mogą wskazywać na problemy z pracą pompy. Pokazuje również, co dzieje się, gdy nie ma ona zapewnionego odpowiedniego smarowania oraz wyjaśnia, na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii.

Jak zdiagnozować usterkę układu hamulcowego na słuch?

Doświadczony mechanik bez trudu jest w stanie zlokalizować usterkę układu hamulcowego lub zawieszenia już po krótkiej przejażdżce. Są takie awarie układu hamulcowego, które można zdiagnozować po wydawanym dźwięku przez hamujący samochód. Specjaliści marki Ferodo zdradzają jakie dźwięki odpowiadają konkretnym rodzajom usterek.

Czynniki podwyższające i skracające żywotność paska rozrządu

W niektórych silnikach producent ustala wyjątkowo długi okres między wymianami zestawu rozrządu. W innych – jest on zaskakująco krótki. Airtex wyjaśnia od czego to zależy i kiedy we własnym interesie można lub nawet trzeba skrócić fabryczny interwał.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.