Opel Mokka – problem z hałasującymi reflektorami LED

13 lutego 2024, 10:22

Dosyć często kierowcy Opla Mokky skarżą się na występujące w tym pojeździe błędy. Konkretnie chodzi tutaj o adaptacyjne reflektory LED, które nadmiernie hałasują po włączeniu zapłonu w samochodzie. 

System oświetlenia

AFS (advanced frontlighting system) to system oświetlenia, który wykorzystuje ruchome soczewki, aby dostosować się do warunków drogowych oraz sytuacji pogodowej i prędkości. Reguluje się samoczynnie za pomocą zdefiniowanych rozkładów światła, a tym samym automatycznie uwzględnia otoczenie (miasto, wieś, autostrada). W pojazdach z systemem reflektorów AFS może zaświecić się nagle lampka kontrolna awarii.

Problem z reflektorami LED — na czym polega?

Oprócz zaświecenia się lampki ostrzegawczej, po włączeniu zapłonu z reflektora słychać dochodzące dźwięki, coś na wzór grzechotania i brzęczenia.

W sterowniku często są zapisywane kody błędów B0984/B0985/B1461/B1462 (moduł sterujący reflektorów; siłownik doświetlania zakrętów).

 

Opel Mokka
fot. pexels.com

Wskazówki i porady

Jeśli można wykluczyć inne przyczyny usterki (np. problem z zasilaniem, luźne złącza), powinno się rozważyć aktualizację oprogramowania sterowników reflektorów.
Aktualizację oprogramowania można przeprowadzić np. poprzez Hella-Gutmann macsRemote Services lub za pomocą urządzenia diagnostycznego obsługującego PassThru z serii Mega-Macs.

Ponadto konieczny jest zarejestrowany dostęp do portalu internetowego producenta samochodu. W przypadku braku odpowiedniego sprzętu należy zwrócić się do autoryzowanego warsztatu.

źródło: Hella Tech World

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!