Przedwczesne zużycie sworzni i tulei wahacza w Peugeot i Citroenach – wskazówki febi

, 29 października 2015, 14:07

Skomplikowana konstrukcja przedniego zawieszenia w samochodach Peugeot 508, 407 oraz Citroën C6, C5 III jest podatna na przedwczesne zużycie. Najczęściej dotyczy to sworzni i tulei wahacza.

W przeszłości, gdy dochodziło do uszkodzenia lub zużycia tulei wahacza, jedynym rozwiązaniem była wymiana kompletnego wahacza, ponieważ poszczególne elementy nie były oferowane przez producenta. Dlatego w celu uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z późniejszą naprawą zaleca się jednoczesną wymianę wszystkich elementów. febi bilstein oferuje na rynku wtórnym części zamiennych jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie:

Zestaw naprawczy wahacza zawiera dwa sworznie, tuleje wahacza oraz wszystkie potrzebne śruby i nakrętki. Ten kompletny zestaw pozwala na przeprowadzenie fachowej naprawy i pozwala warsztatowi zaoszczędzić czas, a klientowi pieniądze.

Zawartość zestawu ProKit zawiera wszystkie elementy potrzebne do przeprowadzenia naprawy.

 

Dowiedz się więcej

Proste w montażu zestawy wahaczy do BMW
Proste w montażu zestawy wahaczy do BMW

Tuleje metalowo-gumowe montowane na wahaczach poprzecznych nie mogą być ponownie użyte, ponieważ podczas ich demontażu ulega uszkodzeniu wewnętrzna tuleja łożyska. Firma febi ma w swojej ofercie zestawy wahaczy poprzecznych ze wstępnie zamontowanymi tulejami. Opisywane zestawy wahaczy poprzecznych są przeznaczone do BMW E 46: 316 i – 330 d (z wyjątkiem 4×4) 02.98 – 02.07 BMW […]

Naprawa pompy w dieslach 1.8 Forda
Naprawa pompy w dieslach 1.8 Forda

W różnych modelach Forda wyposażonych w silnik Diesla 1,8 (do roku 2008) pompa wtryskowa napędzana jest przez wał korbowy przy pomocy łańcucha. Podczas naprawy zaleca się wymianę wszystkich elementów, co pozwoli na uniknięcie później dodatkowych kosztów. Z tego powodu firma febi bilstein oferuje zestaw łańcucha pompy wtryskowej (nr 46390), który pozwala na przeprowadzenie fachowej naprawy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!