Wąż ciśnieniowy filtra cząstek stałych w samochodach Ford

, 22 października 2015, 12:39

Firma febi podpowiada jak uporać się z usterką, której sygnałem jest wyświetlający się na desce rozdzielczej symbol „filtr cząstek stałych“ (DPF).

W Fordach Mondeo -07, S-Max -06 i Galaxy -06 z silnikiem 2.0 TDCI, filtr cząstek stałych wyposażony jest w wąż ciśnieniowy, który doprowadza spaliny do czujnika różnicy ciśnienia. Zbyt wysoka różnica ciśnienia przed i za filtrem wskazuje na zapełnienie filtra, który należy wymienić.

Często zdarza się, iż wąż ciśnieniowy jest zatkany lub przepalony w wyniku działania wysokich temperatur, a tym samym nieszczelny. W takiej sytuacji sterownik silnika otrzymuje informacje o błędzie i kierowca powiadamiany jest o tym poprzez zaświecenie się kontrolki. Diagnoza przeprowadzona w warsztacie najczęściej wskazuje na uszkodzenie i konieczność wymiany czujnika różnicy ciśnienia.

Zanim zostanie podjęta decyzja o kosztownej wymianie filtra cząstek stałych lub czujnika, należy skontrolować przewody i węże. Bardzo często problem zostaje rozwiązany dzięki wymianie węża ciśnieniowego. W ten sposób użytkownik samochodu uniknie wysokich kosztów naprawy.

Wąż ciśnieniowy filtra cząstek stałych – Nr febi 45777
Nr OE 1 440 559, 6G915H241AA

Dowiedz się więcej

Proste w montażu zestawy wahaczy do BMW
Proste w montażu zestawy wahaczy do BMW

Tuleje metalowo-gumowe montowane na wahaczach poprzecznych nie mogą być ponownie użyte, ponieważ podczas ich demontażu ulega uszkodzeniu wewnętrzna tuleja łożyska. Firma febi ma w swojej ofercie zestawy wahaczy poprzecznych ze wstępnie zamontowanymi tulejami. Opisywane zestawy wahaczy poprzecznych są przeznaczone do BMW E 46: 316 i – 330 d (z wyjątkiem 4×4) 02.98 – 02.07 BMW […]

Naprawa pompy w dieslach 1.8 Forda
Naprawa pompy w dieslach 1.8 Forda

W różnych modelach Forda wyposażonych w silnik Diesla 1,8 (do roku 2008) pompa wtryskowa napędzana jest przez wał korbowy przy pomocy łańcucha. Podczas naprawy zaleca się wymianę wszystkich elementów, co pozwoli na uniknięcie później dodatkowych kosztów. Z tego powodu firma febi bilstein oferuje zestaw łańcucha pompy wtryskowej (nr 46390), który pozwala na przeprowadzenie fachowej naprawy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wodzu, 6 listopada 2015, 8:22 0 0

Fajna sprawa tylko jest jedno ale , na wężu jest oznaczenie w postaci kropki informujące o rodzaju płynu DPF a nie widzę innego nr dla przewodów z zieloną kropką :) czy to niedpatrzenie ?

Odpowiedz

Anonim, 10 listopada 2015, 8:40 0 0

Wszystko ładnie napisane tylko szkoda że nie ma tego towaru o tym numerze na hurtowniach motoryzacyjnych !!!

Odpowiedz