PETRONAS Syntium – sprawdzone w motorsporcie

, 12 marca 2020, 12:18

Motorsport jest dla marki PETRONAS świetnym poligonem doświadczalnym, na którym można w ekstremalnych warunkach przetestować produkty, zanim trafią one do milionów kierowców na całym świecie. Takie testy przeszła także gama olejów silnikowych PETRONAS Syntium.

Oleje PETRONAS Syntium z technologią °CoolTech™ charakteryzują się niezwykle wytrzymałymi łańcuchami węglowodorowymi, co pomaga zapobiegać przegrzaniu silnika. Dzięki °CoolTech™ kluczowe elementy silnika są chronione przed zużyciem, moc jednostki napędowej zmaksymalizowana, a zużycie paliwa – zmniejszone. Kierowca może skupić się na prowadzeniu samochodu.

W nowej gamie Syntium znalazły się również oleje o bardzo niskiej lepkości, takiej jak 0W-20 czy 0W-16, a także pierwszy w historii marki PETRONAS olej do samochodów z napędem hybrydowym. Olej PETRONAS Syntium 7000 Hybrid 0W-20, podobnie jak 0W-16, spełnia niezwykle wyśrubowane wymagania normy API SN Plus. Testy wykazały, że olej PETRONAS Syntium 7000 0W-20 doskonale chroni silnik przed zużyciem – norma przewiduje zużycie wałka rozrządu podczas testu do max. 90 mikrometrów, podczas gdy na oleju PETRONAS wyniosło zaledwie 14 mikrometrów, czyli sześciokrotnie mniej.

Środki smarne o niskiej lepkości, takiej jak SAE 0W-20 czy 0W-16 charakteryzują się bardzo dobrą pompowalnością w niskich temperaturach, dzięki czemu olej szybciej trafia do newralgicznych miejsc w silniku tuż po rozruchu. A to oznacza lepszą ochronę przed zużyciem. Z kolei w wysokiej temperaturze, czyli podczas normalnej pracy silnika mniej mocy silnika traci się na pokonanie oporów wewnętrznych. A to oznacza nie tylko lepsze smarowanie i ochronę przeciwzużyciową silnika, lecz także energooszczędność, czyli zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do olejów o wyższych lepkościach jak np. 10W-40.

Oczywiście w gamie Syntium są także oleje o wyższych lepkościach, dopasowane do potrzeb niemal wszystkich silników. Olej PETRONAS Syntium 5000 AV 5W-30 jest dostosowany do potrzeb silników takich marek jak Mercedes-Benz czy Volkswagen, a niezwykle uniwersalny olej PETRONAS Syntium 3000 AV 5W-40 spełnia wymagania Mercedesa, BMW, Volkswagena, Porsche, Renault, GM czy Forda.

Jeśli samochód wymaga oleju o innej lepkości, takiej jak np. 10W-30, 10W-40, 0W-40, 15W-40 czy 10W-60, w gamie PETRONAS Syntium również znajdzie się odpowiedni produkt.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!