150 oszyldowanych warsztatów NexusAuto w Polsce

, 12 kwietnia 2022, 16:06

Na 150 warsztacie z ponad 220 w sieci NexusAuto w Polsce pojawiło się oszyldowanie. Globalnym organizatorem sieci warsztatowej jest Nexus Automotive International SA – jedna z trzech największych grup zakupowych w branży części zamiennych.

W Polsce i krajach ościennych za tworzenie sieci warsztatów NexusAuto odpowiada Nexus Automotive Central Europe Sp. z o.o. (N!ACE). Pierwsze warsztaty pilotażowe zostały objęte patronatem sieci w 2016 roku, ale intensywny rozwój w odnowionej formie ma miejsce od 3 lat. Sieć NexusAuto wyróżnia elastyczna formuła i szeroki pakiet wsparcia warsztatu, obejmujący na chwilę obecną kilkaset pozycji.

150 oszyldowany warsztat to firma Jakim Auto s.c. z Turośni Kościelnej nieopodal Białegostoku.

Jej szef, Szczepan Jakim jest reprezentantem najmłodszego pokolenia polskich mechaników. Tym większy podziw budzi jego inwestycja. Koncepcja warsztatu i sam projekt powstał w 2018 r. Prace rozpoczęto tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę w listopadzie 2018 roku i trwały one do sierpnia 2020. Ich efektem jest imponujący obiekt o powierzchni 515 m2, w którym znaleziono miejsce na 3 bardzo przestronne stanowiska naprawcze i pełnowymiarową okręgową stację kontroli pojazdów. Do tego przestronne biuro na froncie i rozbudowane zaplecze socjalne.

Nie oszczędzano też na wyposażeniu. Podnośniki to zestaw od jednego producenta – Ravaglioli: nożycowy, 2k i kanałowy. Ich uzupełnieniem jest urządzenie do geometrii firmy Uni-Trol i linia diagnostyczna Certus. Opony i felgi są natomiast obsługiwane na sprzęcie marki Hofmann, a diagnostyka sterowników jest wykonywana przy pomocy testera Autel.

Ogrzanie i oświetlenie takiego obiektu to też nie lada wyzwanie, dlatego  zgodnie z najnowszymi trendami jest on wyposażony w odpowiedni zestaw paneli fotowoltaicznych. Otoczenie to bardzo obszerny parking z 3000 m2 kostki brukowej przygotowanej pod ciężkie pojazdy, odwiedzające okręgową SKP. Znalazło się też miejsce na obleganą głównie w weekendy 2 stanowiskową myjnię samoobsługową z odkurzaczem.

W warsztacie są zatrudnione 4 osoby.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!