Pasywny system dostępu od TRW w pickupie Chryslera

8 lutego 2013, 14:00

TRW skonstruowało pasywny system dostępu przeznaczony do nowych modeli pickupów RAM Chryslera z 2013 roku. Oferuje on konsumentom większy komfort, niż tradycyjne zdalne systemy otwierania zamka.

Chrysler RAM z technologią TRW

Dodge/Chrysler RAMPasywne systemy dostępu dla pickupów RAM (dawniej oferowanych pod marką Dodge, teraz Chrysler) sprzedawane są pod nazwą ,,Keyless Enter 'n Go” (otwórz bez kluczyka i ruszaj).  Umożliwiają automatyczne otwarcie zamków w pojeździe po chwyceniu klamki, w momencie gdy osoba będąca w posiadaniu nadajnika-kluczyka znajdzie się w odpowiedniej odległości od czujnika zainstalowanego w drzwiach pojazdu.

Otwarcie samochodu odbywa się bez konieczności naciskania jakiegokolwiek przycisku na kluczyku, który może pozostać schowany w kieszeni kurtki, portfelu czy torebce. Takie rozwiązanie umożliwia kierowcy lub pasażerowi łatwy dostęp do samochodu. Funkcja ta, w nowym modelu RAM, jest dodatkowo wzbogacona o opcję ,,All-Secure” (TM), wykorzystującą ,,Keyless Enter 'n Go” do jednoczesnego zamknięcia/otwarcia zamków wszystkich drzwi, tylnej klapy i systemu RamBox (jeśli znajduje się na wyposażeniu) bez konieczności użycia oddzielnych kluczyków.

Po tym jak system dostępu rozpozna sygnał wysyłany z nadajnika, możliwa może być aktywacja wielu funkcji wewnątrz pojazdu, takich jak oświetlenie wnętrza w nocy, uruchomienie silnika przez naciśnięcie przycisku Start/Stop na pulpicie, czy też poinformowanie kierowcy o pozostawieniu nadajnika w pojeździe pryz uruchomionym silniku. Technologia opiera się na przekazie danych drogą radiową.

Dowiedz się więcej

TRW gotowe na produkcję nowoczesnych systemów bezpieczeństwa
TRW gotowe na produkcję nowoczesnych systemów bezpieczeństwa

Ustawodawcy i organy konsumenckie wciąż naciskają na wzbogacanie wyposażenia pojazdów o aktywne systemy bezpieczeństwa. TRW Automotive pracuje nad nowoczesnymi rozwiązaniami w tym zakresie. Elektroniczne systemy bezpieczeństwa TRW Automotive przewiduje w najbliższym czasie pojawienie się następujących tendencji w dziedzinie elektroniki: Ukierunkowanie przemysłu na technologie zapobiegania kolizjom Koncentrację na polu przystępnych systemów radarowych i kamer Zwiększenie zapotrzebowania […]

Lżejsze układy napełniające poduszki powietrzne od TRW
Lżejsze układy napełniające poduszki powietrzne od TRW

Firma TRW zakończyła prace nad układem napełniającym poduszki powietrzne. DI10.1G45 to kolejne ulepszenie w rodzinie DI10, będące najmniejszym i najlżejszym oferowanym obecnie przez TRW rozwiązaniem. Nowy układ TRW Automotive Holdings Corp. został opracowany specjalnie dla "mikro" modułów poduszek powietrznych. – ,,Wraz ze wzrostem uwagi poświęcanej ochronie środowiska przez branżę motoryzacyjną, zmniejszenie masy pojazdu jest niezwykle […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!