Sukces świec zapłonowych Denso TT

, 16 stycznia 2013, 12:56

Świece zapłonowe Denso Twin Tip notują coraz lepsze wyniki sprzedaży. Już po pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku fiskalnego ich sprzedaż znacznie przewyższa zeszłoroczny rezultat.

Denso Twin Tip – niska cena mimo wyższej jakości

Świece Denso TTŚwiece Denso Twin Tip zostały wprowadzone na rynek wtórny w Rosji i Europie Wschodniej w 2008 roku, a w pozostałych krajach Europy w roku 2010. Od tej pory ich sprzedaż systematycznie wzrasta.

Twin Tip różnią się od standardowych produktów. Odznaczają się wyższą wydajnością od świec niklowych, a efektywnością zapłonu dorównują świecom irydowym. Wysunięte elektrody środkowe i masy o zmniejszonej średnicy (1,5 mm), wykonane ze stopu niklu, chromu, krzemu i tytanu, przekładają się na bardzo wysoką zapłonność. Brak metali szlachetnych w konstrukcji wpływa również na niższą cenę świec TT. Podwyższona zapłonność świec TT oznacza stabilniejsze spalanie, a w efekcie również oszczędność paliwa i zmniejszenie emisji CO2. Przeprowadzone testy pokazują, że silnik ze świecami TT zużywa do 5% mniej paliwa niż silnik ze standardowymi świecami. Cieńsza elektroda środkowa generuje mocniejszą iskrę, co zapewnia rozruch samochodu nawet przy bardzo mroźnej pogodzie.

Świece Denso Twin TipŚwiece Denso TT sprzedają się dobrze także dzięki skonsolidowanemu asortymentowi. 13 numerów katalogowych świec TT DENSO zapewnia 85% pokrycie rynku najpopularniejszych samochodów w Europie. Dla warsztatów oznacza to, że mogą zaoszczędzić miejsce w magazynie, nie zawężając parku pojazdów obsługiwanego przez dany serwis.

Zdaniem Adama Barskiego z Denso, świece TT sprawdzają się także w silnikach zasilanych LPG, wymagających wyższego napięcia zapłonowego rzędu 25-30 kV (w silnikach benzynowych wystarcza zwykle 10-15 kV). Świece zapłonowe TT kompensują napięcie zapłonowe mniejszym odstępem między elektrodami oraz mniejszą średnicą elektrody środkowej i masy. Są również tańsze od świec irydowych i platynowych, które były do tej pory zalecane do silników zasilanych LPG.
Sprzedaż świec standardowych w Polsce to ok. 90% całego rynku świec. Wraz z pojawieniem się Denso TT, klienci otrzymali możliwość korzystania bardziej wydajnego zamiennika w tej samej cenie.

 

Dowiedz się więcej

Systemy i czujniki Denso pokazane na Światowym Kongresie ITS
Systemy i czujniki Denso pokazane na Światowym Kongresie ITS

Podczas 19. Światowego Kongresu ITS (Inteligentnych Systemów Transportowych) w Wiedniu, Denso zaprezentowało najnowsze technologie zwiększające bezpieczeństwo na drogach. Kongres odbył się w dniach 22-26 października 2012 roku. Wśród zaprezentowanych przez Denso technologii znalazły się między innymi: czujnik wizyjny stosowany w systemach LDW (Lane Departure Warning, ostrzega kierowcę o niezamierzonym przekroczeniu linii oddzielającej pasy ruchu) i […]

Wymiana sondy lambda – dlaczego nie warto oszczędzać na jakości?
Wymiana sondy lambda – dlaczego nie warto oszczędzać na jakości?

Obecnie w prawie każdym samochodzie znajdują się dwie sondy lambda: regulacyjna, umieszczona przed katalizatorem i diagnostyczna, znajdująca się za nim. Firma Denso przekonuje, że gdy zachodzi konieczność wymiany tych części warto stosować zamienniki o jakości części oryginalnych. Przyczyny awarii sondy lambda Sondy lambda, które zostały wyprodukowane zgodnie ze standardami części oryginalnych, zazwyczaj nie psują się […]

Nowa radarowa technologia bezpieczeństwa Denso
Nowa radarowa technologia bezpieczeństwa Denso

Jedną z aktywnych technologii bezpieczeństwa, wprowadzonych w ostatnim czasie przez Denso jest ulepszony, bardziej skuteczny radar pracujący w zakresie fal milimetrowych. Radar został wprowadzony na europejski i japoński rynek w ubiegłym roku. Czujnik radarowy Denso Nowy czujnik charakteryzuje się dłuższym i szerszym zakresem wykrywania, co pozwala poprawić szybkość reagowania aktywnych systemów bezpieczeństwa, takich jak system […]

Świece NGK w nowym Mercedesie A45 AMG
Świece NGK w nowym Mercedesie A45 AMG

Najnowszy Mercedes-Benz A45 AMG, zaprezentowany podczas wystawy Geneva Motor Show, jest najsilniejszym samochodem z 4-cylindrowym silnikiem na świecie. Dostawcą świec zapłonowych typu SILZKFR8B7S do pojazdu jest NGK Spark Plug Europe. Konstruktorom udało się wycisnąć z 2-litrowego, benzynowego silnika A 45 AMG moc 360 KM. W przeliczeniu na litr pojemności, produkuje on 181 KM mocy, przewyższając […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!