Nowa radarowa technologia bezpieczeństwa Denso

20 lutego 2013, 12:09

Jedną z aktywnych technologii bezpieczeństwa, wprowadzonych w ostatnim czasie przez Denso jest ulepszony, bardziej skuteczny radar pracujący w zakresie fal milimetrowych. Radar został wprowadzony na europejski i japoński rynek w ubiegłym roku.

Czujnik radarowy Denso

Denso radarNowy czujnik charakteryzuje się dłuższym i szerszym zakresem wykrywania, co pozwala poprawić szybkość reagowania aktywnych systemów bezpieczeństwa, takich jak system ochrony przedzderzeniowej PCS (Pre-crashSafety System) oraz system dostosowujący prędkość pojazdu ACC (AdaptiveCruise Control). Nowy, wielostrefowy radar Denso ma podobny rozmiar, co poprzedni model, ale jest znacznie tańszy i ma lepsze osiągi. Umożliwia wykrywanie pojazdów w odległości do 205 metrów i w promieniu ±18° (przy odległości innego pojazdu ok. 35 metrów od czujnika). Poprzedni model wykrywał samochody w odległości 151 metrów i w promieniu ±10°.

Nowy radar pracujący w zakresie fal milimetrowych jest dostępny jako opcja fabryczna dla samochodu Mazda6, którego produkcję rozpoczętego w Europie i Japonii w ubiegłym roku. W najbliższej przyszłości planowane jest wprowadzenie czujnika na wszystkie rynki samochodow. Denso będzie stopniowo udostępniać nowy system czujników radarowych fal milimetrowych dla kolejnych modeli pojazdów na całym świecie.

Wyświetlacz HUD Denso

Denso rozwija także technologię wyświetlacza TFT LCD Head-Up Display (HUD), który ma zostać wprowadzony na rynek w roku 2015. Wyświetlacz Denso będzie największym tego typu urządzeniem na świecie. Wyświetlacz HUD został stworzony po to, by wspomagać koncentrację kierowcy (utrzymywanie wzroku na drodze, a rąk na kierownicy). Pokazuje istotne dla prowadzącego informacje, takie jak prędkość pojazdu, na przedniej szybie samochodu.

Nowy wyświetlacz HUD Densomożna wykorzystać do prezentowania informacji dostarczanych przez inne technologie oparte na pracy czujników (np. ostrzeganie kierowców o zbliżających się pieszych, informacje o przeszkodach lub wyświetlanie wirtualnych linii wyznaczających krawędzie jezdni w nocy bądź w złych warunkach pogodowych). Wyświetlacz HUD jest także pomocny w nawigacji pojazdów: na przedniej szybie mogą być wyświetlane np. kierunek jazdy i pasy jezdni. Informacje są przekazywane kierowcy szybciej i bardziej naturalnie. Zwiększono również jasność wyświetlacza, aby zapewnić lepszy i wyraźniejszy obraz nawet w pełnym słońcu.

Denso wprowadziło w 2012 r. kolorowy wyświetlacz TFT HUD na rynek koreański, a obecnie pracuje nad innymi programami dla pojazdów z rynków azjatyckich, Ameryki Północnej i Europy.

 

Dowiedz się więcej

Systemy sterowania silnikiem – nowy katalog DENSO
Systemy sterowania silnikiem – nowy katalog DENSO

DENSO opublikowało pierwszy katalog części produkowanych w ramach szybko rozwijającego się programu systemów sterowania silnikiem (EMS) dla klientów rynku wtórnego. Program obejmuje obecnie cztery linie części o jakości OE: masowe przepływomierze powietrza, cewki zapłonowe, zawory układu recyrkulacji spalin i pompy paliwa. Nowy katalog EMS DENSO na lata 2013/14 prezentuje wszystkie części oferowane w tej chwili […]

Sukces świec zapłonowych Denso TT
Sukces świec zapłonowych Denso TT

Świece zapłonowe Denso Twin Tip notują coraz lepsze wyniki sprzedaży. Już po pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku fiskalnego ich sprzedaż znacznie przewyższa zeszłoroczny rezultat. Denso Twin Tip – niska cena mimo wyższej jakości Świece Denso Twin Tip zostały wprowadzone na rynek wtórny w Rosji i Europie Wschodniej w 2008 roku, a w pozostałych krajach Europy […]

Nowe sondy lambda od Denso
Nowe sondy lambda od Denso

Firma Denso wprowadziła na rynek wtórny nowe referencje sond lambda. Są one przeznaczone między innymi do aut grupy Volkswagena oraz Hondy. Denso na rynku wtórnym Nowe zastosowania obejmują między innymi pojazdy następujących marek: Honda: Accord (1997 – obecnie), Civic (2000 – obecnie), CRV (2006 – 2012), Jazz (2008 – obecnie) oraz FR-V, Audi: A4 (2004 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!