Pneumatyczne zawieszenia wspomagające Elcamp

31 października 2012, 15:05

Do pojazdów pracujących z dużymi obciążeniami firma Elcamp proponuje dodatkowe pneumatyczne zawieszenie wspomagające produkowane zgodnie z wytycznymi producentów pojazdów przez europejską firmę Drive Rite, należącą do grupy Firestone, dostawcę elementów gumowych dla motoryzacji i przemysłu.

Pneumatyczne zawieszenie wspomagające wykorzystuje oryginalne elementy zawieszenia wzmacniając je i stabilizując.

Dzięki przeniesieniu części obciążenia na poduszkę pneumatyczną (przy maksymalnych obciążeniach) poprawia bezpieczeństwo jazdy.

Stosowane są dwa rodzaje poduszek:

  • typu CoilRite – dedykowane do zawieszeń niezależnych opartych na wahaczach, wykonane z poliuretanu, montowane wewnątrz sprężyny;
  • typu Semi Air – dedykowane do samochodów z resorami, montowane pomiędzy ramą a osią pojazdu.
     

Obydwa systemy „poziomują” pojazd, pozwalają na regulację sztywności zawieszenia, dają dodatkowe wsparcie dla resoru, zwiększają stabilność podczas jazdy, redukują zużycie ogumienia i elementów zawieszenia, a przede wszystkim znacząco zwiększają bezpieczeństwo prowadzenia samochodu.

Różnorodność dostępnych zestawów sprawia, że w takie zawieszenie wspomagające może zostać wyposażony niemal każdy pojazd dostawczy dostępny na rynku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.elcampzawieszenia.pl

Oprócz pneumatycznego zawieszenia typu CoilRite i Semi Air, w ofercie firmy dostępny jest również pełny system pneumatyczny Full Air Kit, którego montażem zajmuje się serwis Elcamp w Krakowie.

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę Elcamp

Dowiedz się więcej

Ekologiczne i bezpieczne sprężyny zawieszenia Sogefi
Ekologiczne i bezpieczne sprężyny zawieszenia Sogefi

Ekologia to nie tylko redukcja emisji przez samochody cząstek stałych i dwutlenku węgla. Swój wkład w ochronę planety ma także firma Sogefi, która jako pierwsza rozpoczęła produkcję sprężyn zawieszenia wykonanych z materiałów kompozytowych – FRP Coil Springs. Sprężyny są wykonane z materiału kompozytowego – opartego na włóknach szklanych oraz żywicy epoksydowej – i będzie można […]

Nowe rozwiązania pneumatyczne w firmie Elcamp
Nowe rozwiązania pneumatyczne w firmie Elcamp

Elcamp wprowadza na polski rynek pełne zawieszenia pneumatyczne oraz stabilizujące podpory hydrauliczne do pojazdów dostawczych, jak Fiat Ducato, Ford Transit, czy Renault Master. Rozwiązania dostarczają holenderskie marki VB-Airsuspension i E&P Hydraulics. Pełne zawieszenia pneumatyczne marki VB-Airsuspension to rozwiązanie zapewniające nie tylko komfort, ale też podnoszące bezpieczeństwo i ekonomię jazdy. Zawieszenia te – w odróżnieniu od […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!