Układ sterujący HEVELIUS

27 października 2004, 0:00

Pod koniec września gdańska firma Elpigaz wprowadziła do swojej oferty nowy układ sterujący HEVELIUS. To rozbudowane nowoczesne urządzenie II generacji posiada wbudowany emulator wtryskiwaczy i przeznaczony jest do silników z wtryskiem wielopunktowym, wyposażonych w sondę lambda i katalizator adaptowanych na zasilanie gazem LPG (propan-butan) lub CNG (sprężony gaz ziemny).
Więcej na: https://www.elpigaz.comhttps://www.elpigaz.comhttps://www.elpigaz.com/hevelius.htm
Urządzenie HEVELIUS współpracuje z oryginalnymi czujnikami występującymi w samochodzie: TPS, RPM, sonda lambda i pozwala na zaprogramowanie (za pomocą testera-programatora lub komputera klasy PC) przez wykwalifikowanego montażystę parametrów pracy attuatora oraz funkcji wykonawczych indywidualnie dla danego samochodu. Dzięki możliwości indywidualnego doboru funkcji wykonawczych pozwala na uzyskanie świetnej dynamiki jazdy samochodem na gazie. Zastosowanie testera-programatora pozwala na prawidłowy dobór miksera i optymalne ustawienie parametrów pracy silnika na gazie podczas testów drogowych.
Układ sterujący HEVELIUS występuje w kompletacji ze zintegrowanym przełącznikiem ze wskazaniem rezerwy lub z pełnym wyświetleniem (wskazaniem) poziomu gazu w butli. Możliwość wyboru przez klienta jednego z dwóch rodzajów dostępnych przełączników – z rezerwą lub z pełnym wskazaniem poziomu pozwala na dostosowanie oferty do potrzeb i możliwości przyszłego użytkownika samochodu zasilanego LPG lub CNG.
HEVELIUS pozwala również na ustalenie temperatury pracy silnika, przy której ma nastąpić automatyczne przełączenie na zasilanie gazem po nagrzaniu silnika do wymaganej temperatury. Montażysta ma do wyboru dwa rodzaje wiązek odłączających wtryskiwacze benzyny: typu Bosch – (zakończoną wtyczkami wtryskiwaczy typu Bosch), oraz uniwersalną – do rozłączenia obwodu elektrycznego wiązki zasilającej wtryskiwacze benzyny.
]1[

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!