Nowe technologie w firmie Asmet

8 września 2004, 0:00

Na początku września park maszynowy Asmetu wzbogacił się o linię technologiczną do produkcji rur perforowanych oraz o obrabiarkę numeryczną.
Pierwsza z maszyn, hiszpańskiej firmy TECNIMAHE S.A., znajdzie zastosowanie bezpośrednio na wydziale produkcyjnym. Urządzenie to wprowadza do firmy zupełnie nową, niestosowaną dotychczas w Polsce, technologię kształtowania i łączenia wzdłużnego rur perforowanych. Nowatorstwo tej technologii polega na tym, że łączenie wzdłużne, uprzednio perforowanych i zwiniętych formatów blach, odbywa się bez ingerencji termicznej (spawanie, zgrzewanie). Krawędzie blach są ze sobą łączone poprzez zawalcowanie, podobnie jak płaszcze puszek tłumików, z tą różnicą, że szew połączenia znajduje się wewnątrz rury. Metoda ta ma wiele zalet, przemawiających za jej zastosowaniem, jak chociażby – eliminacja ognisk korozyjnych powstających przy łączeniu termicznym, wzmocnienie wytrzymałości poprzecznej i wzdłużnej rury czy też skrócenie czasu wykonania pojedynczych elementów. Firma Asmet przewiduje, że technologia ta w sposób znaczący przyczyni się do zwiększenia żywotności wyrobów.
Druga maszyna, niemieckiej firmy WEMAS, posłuży do wyposażenia działu przygotowania produkcji. Jej zadaniem będzie wykonywanie narzędzi i przyrządów dla działu produkcyjnego. Obrabiarka zapewni dużą niezależność od kooperacji przy wykonywaniu często bardzo skomplikowanego wyposażenia produkcyjnego. Maszyna ta jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych obrabiarek numerycznych na świecie, pozwalających na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych i precyzyjnych przyrządów do produkcji tłumików. Dzięki tej inwestycji sprawniejszy będzie przebieg wdrażania i przekazywania do sprzedaży nowych tłumików.
Najbliższą międzynarodową imprezą wystawienniczą, w branży motoryzacyjnej, w jakiej będzie uczestniczyć firma Asmet są targi Automechanika we Frankfurcie nad Menem. Asmet serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska mieszczącego się w pawilonie 6.3.B48 w dniach od 14 do 19 września br.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!