Rozruszniki Bosch do klasycznych modeli Porsche

12 kwietnia 2019, 11:43

W ramach projektu, który polega na wykorzystywaniu nowoczesnej techniki w historycznych pojazdach, Bosch wspiera właścicieli klasycznych samochodów Porsche, oferując rozrusznik o dużej mocy. Głowica rozrusznika i sprzęgło jednokierunkowe z zębnikiem zostały przeprojektowane na potrzeby modeli 911, 928 i 959.

Inżynierom Bosch udało się zaadaptować silnik rozrusznika i włącznik elektromagnetyczny z aktualnie produkowanego rozrusznika. W ten sposób zapewniona jest również dostępność części zamiennych przy kolejnych naprawach. W przeciwieństwie do oryginalnego rozrusznika o mocy 1,5 kW, zmodernizowany rozrusznik ma moc 2,0 kW. Ta zwiększona zdolność rozruchowa oznacza bardziej niezawodne uruchamianie silników w historycznych modelach Porsche. Rozruszniki wyróżniają się mniejszym ciężarem i bardziej kompaktową budową. Stanowią one ulepszoną wersję oryginalnej części, która została już wycofana z produkcji seryjnej. Nowe rozruszniki z programu reengineering Bosch Classic, są zgodne ze standardami oryginalnego wyposażenia Bosch.

Nowy rozrusznik do historycznych modeli Porsche został opracowany przez inżynierów Bosch w oddziałach w Getyndze i Schwieberdingen. Nowe rozruszniki – jak również inne wersje, na przykład aktualny rozrusznik HEF109 do pojazdów użytkowych – są produkowane w fabryce w Getyndze.

– Możliwość skorzystania w naszym programie reengineering z ponad 100-letniego doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów stanowi dużą korzyść dla Bosch Classic. Cieszymy się, że dzięki nowemu rozrusznikowi przyczynimy się do tego, że fani oldtimerów będą mogli cieszyć się swoimi pojazdami przez długi czas – powiedział Frank Mantel, dyrektor działu Bosch Classic.

W przypadku opłacalnych napraw starszych samochodów osobowych i ciężarowych, warsztaty i ich klienci mają również do dyspozycji alternatywne rozwiązania w postaci regenerowanych rozruszników i alternatorów z programu Bosch eXchange.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!