Ładowarka do akumulatorów Bosch BAT 490

29 września 2010, 0:00

W ofercie firmy Bosch pojawiło się nowe urządzenie BAT 490, będące czołowym modelem z gamy mobilnych ładowarek tej marki. Urządzenie pozwala regulować prąd ładowania stopniowo co 5 A, aż do maksymalnego poziomu 90 A. Dzięki temu idealnie nadaje się do szerokiego zastosowania w każdym warsztacie samochodowym.

Ładowarka pozwala obsługiwać wszystkie obecnie stosowane w samochodach osobowych i ciężarowych akumulatory 12- i 24-woltowe, od standardowych, poprzez bezobsługowe, żelowe i włókninowe. Umożliwia także przywracanie sprawności akumulatorów głęboko rozładowanych. Wstępnie skonfigurowane parametry ładowania ułatwiają obsługę urządzenia, a w razie potrzeby dają się także ustawiać indywidualnie w ramach trybu Expert. Urządzenia ma uniwersalne zastosowanie, umożliwia bowiem oszczędne i efektywne ładowanie wielu rodzajów akumulatorów.

Po podłączeniu do akumulatora pojazdu, nowa ładowarka rozpoznaje automatycznie instalację 12 V lub 24 V. Urządzenie gwarantuje, że nie dojdzie do żadnych błędów obsługi, zagrożenia zranienia dla obsługującego, uszkodzenia akumulatora, instalacji pojazdu lub odbiorników. Ładowarka BAT 490 chroni również przed zamianą biegunów, przeładowaniem, przegrzaniem i pikami napięciowymi.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!