Narzędzia PROLINE dla mechaników

, 20 lipca 2017, 9:12

Praca w warsztacie to ciężki zawód. Jest to praca w ciągłym ruchu i w niewygodnych pozycjach. Niejednokrotne mocowanie się z zapieczonymi śrubami, czy naprawienie elementów w trudno dostępnych miejscach pojazdu powoduje, że po kilku godzinach odczuwa się ból rąk, pleców, irytację oraz zniechęcenie.

Jak w każdym zawodzie, tak i w tym przypadku warto pomyśleć o ergonomii i sposobach ułatwiających codzienne czynności. Takie rozwiązania proponuje Państwu marka PROLINE, oferująca wysokiej jakości narzędzia oraz wyposażenie warsztatów. Przedstawiamy kilka wybranych propozycji, spośród szerokiego asortymentu, które ułatwią codzienne zmaganie się z mechaniką oraz zmniejszą zmęczenie i umożliwią pracę w wygodnej pozycji.

1. Nowe rękojeści z grzechotką

Bardzo lekka grzechotka kompozytowa (model 18195 – 1/4″, 18295 – 3/8″, 18695 – 1/2″). Jej trzon wykonano ze stali CrV, natomiast tam gdzie było to technologicznie możliwe zastosowano wytrzymałe tworzywo. Dzięki temu udało się zdecydowanie obniżyć wagę narzędzia bez spadku jego wytrzymałości. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że tworzywo sztuczne, jak materiał bardziej plastyczny pozwolił na wprost idealne wyprofilowanie całości narzędzia czyniąc z niego produkt niezwykle wygodny w użyciu i całkowicie bezpieczny dla dłoni.

Równie ciekawym produktem jest drugi model rękojeści z grzechotką marki Proline (model 18191 – 1/4″, 18391 – 3/8″, 18691 – 1/2″). To klucz z bardzo wąską, smukłą główką. Jak się okazuje takie rozwiązanie idealnie wpisuje się w potrzeby mechaników samochodowych, ponieważ umożliwia pracę w trudnodostępnych miejscach, a o takie w czasie napraw mechanicznych nie jest trudno.

Warto również wspomnieć o równie ciekawym co poprzednie produkcie jakim jest teleskopowa rękojeść z grzechotką umieszczoną na przegubie (model 18193, 18393, 18693). Możemy nie tylko dopasować położenie główki do nakrętki, czy śruby, ale także zwiększyć dźwignię przez co możemy użyć większej siły.

2. Bitonasadki HEX, HEX z końcówką kulistą, SPLINE, TORX, RIBE, PHILIPS i POZIDRIV

Do tradycyjnych nasadek 1/4, 3/8, 1/2 i 3/4″ dołączyła szeroka rodzina tzw. bitonasadek przez niektórych nazywanych kluczami trzpieniowymi. Jak sama nazwa wskazuje narzędzie jest połączeniem tradycyjnego bita (końcówki wkrętakowej) z gniazdem o przekroju kwadratowym umożliwiającym osadzenie całości na zabieraku klucza.

Bitonasadki PROLINE zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów – trzpień ze stali S2, natomiast nasadka ze stali chromowo-wanadowej. W zależności od rodzaju są przystosowane do współpracy z kluczami z kwadratem 1/4, 1/2 i 3/8 cala.

W ofercie Proline znajdziemy zatem nasadki z trzpieniami: HEX, HEX z końcówką kulistą, SPLINE, TORX, RIBE, PHILIPS i POZIDRIV. Klucze dostępne są w standardowych wersjach krótkich do typowych zastosowań, jak i przedłużanych do pracy w miejscach trudno dostępnych. Profesjonalni użytkownicy mają do dyspozycji praktycznie wszystkie rozmiary kluczy w każdym kształcie i długości.

Artykuł sponsorowany PROLINE

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!