MOOG® partnerem europejskiej edycji NASCAR®

, 14 czerwca 2017, 13:16

Pod koniec minionego tygodnia Federal-Mogul Motorparts poinformował o rozszerzeniu współpracy na europejską serię NASCAR®. Zgodnie z porozumieniem, wszystkie samochody NASCAR Wheelen Euro Series będą zawierały elementy układu kierowniczego i zawieszenia firmy MOOG®.

Historia wyścigów NASCAR sięga czasów prohibicji w Stanach Zjednoczonych, gdzie tak zwani Moonshine Runners uciekali oficerom federalnym w podrasowanych samochodach. Porozumienie jest uzupełnieniem wieloletniej obecność marki w wyścigach NASCAR w Stanach Zjednoczonych, gdzie począwszy od 1966 roku każdy zwycięzca Monster Energy NASCAR Cup sięgał po tytuł przy wsparciu MOOG.

– Produkcję części układu kierowniczego i zawieszenia MOOG wspierają prace badawczo-rozwojowe i najnowsza technologia. Wymagające warunki podczas wyścigów NASCAR to doskonały sprawdzian dla niezawodności produktów MOOG, używanych przez naszych klientów na całym świecie – podkreśla Tim Nelson, NASCAR Motorsports Director z Federal-Mogul Motorparts.

– Jesteśmy zadowoleni z rozszerzenia naszej obecności w sportach motorowych. Gwarantujące sporo emocji wyścigi NASCAR Whelen Euro Series mogą teraz korzystać z dużej wiedzy i doświadczenia marki MOOG – dodaje.

Historia europejskiej edycji NASCAR sięga roku 2012. W obecnym sezonie kierowcy będą rywalizować na sześciu torach. Finał odbędzie się w październiku na Circuit Zolder w Belgii. W europejskiej edycji NASCAR bierze też udział nasz rodak – 21-letni Maciej Dreszer z Tarnowa – kierowca teamu DF1 Racing. Maciek w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie wysoka, trzecią lokatę.

Jak powiedział Jérôme Galpin, CEO NASCAR Whelen Euro Series:
– Marka MOOG odniosła bezprecedensowy sukces w ramach partnerstwa z NASCAR. Liczymy na podobną wieloletnią współpracę w Europie. Warunki towarzyszące wyścigom NASCAR są niezwykle wymagające. Dlatego niezawodność i osiągi oferowane przez MOOG są mile widzianym dodatkiem na torach NASCAR Whelen Euro Series

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!